• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Konser düellosu

Konser düellosu

04.09.2018, 23:14

MHP’li ’nin kurtuluş etkinlikleri kapsamında konser düzenleyeceği ilçede, CHP’li de etkinlik planladı. Birbirine sadece 500 metre uzaklıktaki iki konserden hangisinin daha çok ilgi göreceği merak ediliyor

Aydın'ın Nazilli ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 96'ncı yılında, Aydın Büyükşehir Belediyesi ile Nazilli Belediyesi'nin ilçede aynı anda iki ayrı konser düzenlemesi polemiğe yol açtı. Önceki yıllarda sadece Aydın'ın 7 Eylül Düşman İşgalinden Kurtuluşu yıldönümlerinde konser etkinliği düzenleyen CHP'li Özlem Çerçioğlu'nun Büyükşehir Belediyesi, MHP'li Haluk Alıcık'ın Nazilli Belediyesi tarafından konser düzenlenecek 5 Eylül Kurtuluş Günü'nde de konser organize edince, bir geceye iki konser etkinliği denk geldi.

HANGİSİ DAHA İLGİ GÖRECEK

Büyükşehir Belediyesi'nin İstasyon Meydanı'nda düzenleyeceği konserde rock müzik sanatçısı Teoman sahne alacak. Aynı saatlerde Nazilli Belediyesi'nin Teoman konseri alanına sadece 500 metre uzaklıktaki Belediye Meydanı'nda ise 'Alaturka Geceler' konserinde İsmail Özkan, Oktay Ertuğrul ve Çiğdem Gürdal sahneye çıkacak.

KEŞKE BİRLİKTE YAPSAYDIK

Nazilli'de iki belediyenin konser düellosundan kimin galip çıkacağı, Nazillililerin hangisine daha çok ilgi göstereceği merakla bekleniyor.
Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl ilk kez 5 Eylül Kurtuluş Günü için Nazilli'de bir konser düzenlediğini belirten Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, iki belediye arasında ortak konser düzenlenmesi yönünde bir öneri gelmediğini söyledi. Alıcık, "Bize konser yapacakları yönünde bir bilgi ve birlikte organizasyon önerisi gelmedi. Keşke bu birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz önemli günlerde böyle bir çalışma olsaydı. Daha uyumlu ve daha coşkulu kutlamamıza vesile olurdu. Ben isterdim ki Karacasu, Bozdoğan ve Çine'de yapılan birliktelik Nazilli'de de kurulsun.
Ama bize herhangi bir teklif gelmedi. Keşke bu masraflarımız azalsaydı, ilçemize daha fazla hizmet yapılmasına vesile olsaydık" diye konuştu.

KAZIM YÖRÜKÇE

Konser düellosu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN