• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Tatil yapmak yerine ahır temizliyor

07.09.2018, 23:05

Üniversite öğrencisi , sosyal medyada kurduğu iletişimle ’dan ’ya gelerek 450 yıllık tarihi konakta köy işlerinde çalışıp büyükşehirin stresinden uzakta zaman geçiriyor

İstanbul'da Marmara Ünivers itesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü'nü okuyan son sınıf öğrencisi 22 yaşındaki Bahar Karatüfek, Kastamonu'nun Daday ilçesine bağlı Balabanağa Çiftliği'ne gelerek şehir hayatının stresini atmak istedi. Bu kapsamda sosyal medya üzerinden iletişim kurduğu Balabanağa Çiftliği ile anlaşan Bahar Karatüfek, büyükşehirlerin betonlaşmış yaşamından uzaklaşarak Kastamonu'da köy hayatı sürüyor.

İLERİDE ÇİFTLİK KURACAK

İmece usulü çiftlikteki ailelere yardım eden üniversiteli genç kız, akranları gibi tatil yapmak yerine çiftlikte çalışmayı tercih ediyor.
Bahar Karatüfek, "Kastamonu'ya ilk kez geliyorum. Burada her şey birlikte yapılıyor. Birlikte inek sağıyoruz, bostana gidiyoruz veya birilerine sebze, meyve götürüyoruz. Ahır temizlemek bile büyük keyif" dedi. Karatüfek, kendisinin de ileride çiftlik kuracağını ve çiftlikte kaldığı bu sürenin kendisi için deneyim olacağını ifade etti.

Tatil yapmak yerine ahır temizliyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN