• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Koyun otlatırken dişçiliği kazandı

Koyun otlatırken dişçiliği kazandı

15.09.2018, 23:08

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesine 20 kilometre uzaklıktaki Arapoğlu kırsal mahallesinde yaşayan Musa Keçikıran, aile bütçesine katkı sağlamak amacıyla çobanlık yaparken test çözerek üniversiteye hazırlandı. Zaman buldukça Siverek Halk Eğitim Merkezi'nin ücretsiz kurslarına katılan başarılı öğrenci, hayalindeki diş hekimliği bölümünü kazandı. Siverek Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mahmut Kışlar ile kurs hocaları, başarılı öğrenciyi yaşadığı köyde ziyaret ederek, tebrik etti.

BABA MESLEĞİNE DEVAM

Diş hekimliğinin hedeflerinden biri olduğunu söyleyen Musa Keçikıran, "Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Bölümü'nü kazandım. Baba mesleğimiz çobanlık olduğu için ben de çobanlık yapıyordum. Koyunların yanında ders çalışıyordum, zaman buldukça test çözüyordum. İstediğim fakülteyi kazandığım için çok mutluyum" diye konuştu.

OĞLUMLA GURUR DUYDUM

Ev ortamında dahi olmadıklarını, aylardır çadırda yaşadıklarını söyleyen başarılı öğrenci, "Koyunlar için yaylaya gelmişiz ve çadırda yaşıyoruz.
Masa yok, sandalye yok. Ama isteyince oluyor" diye konuştu. Oğluyla gurur duyduğunu söyleyen baba Mehmet Ali Keçikıran ise, "Oğlum diş hekimliği kazanmış, ben çok gururluyum, çok mutluyum. Siverek Halk Eğitim Müdürlüğü, o da oğluma yardımcı oldu. Oğlum çobanlık yapıyordu.
Hiç kimse demesin 'oğlum çobandır, bir şey kazanmaz', istedikten sonra her şeyi kazanır" diye konuştu.

Koyun otlatırken dişçiliği kazandı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN