• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Başkanı Yıldırım'a "" unvanı

TBMM Başkanı Yıldırım'a Fahri Doktora unvanı

01.10.2018, 19:01

Ege Üniversitesi (EÜ) tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Binali Yıldırım'a "Fahri Doktora" unvanı verileceği, törene Binali Yıldırım da katılacağı belirtildi.

Ege Üniversitesi Senatosu, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Binali Yıldırım'a "Fahri Doktora" verme kararı aldı. "Fahri Doktora" unvanının verileceği törenin 4 Ekim 2018 Perşembe günü gerçekleştirileceği ifade edilirken, program saat 8.30'da Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak öncülüğünde EÜ yönetimi ve senato üyelerinin Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk sunması ile başlayacak. Saat 11.00'de Prof. Dr. Yusuf Vardar MÖTBE Kampüs Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek ikinci programda ise 2018-2019 akademik yılı açılış töreni gerçekleştirilecek. TBMM Başkanı Binali Yıldırım da katılacağı törende, Yıldırım'a "Fahri Doktora" unvanı bu programda verilecek.

Ege Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Necdet Budak'ın açılış konuşmaları ile başlayacak olan törende, EÜ Devlet Türk Musiki Konservatuarı Ekin Topluluğu da Denizli yöresi oyunlarını sahneleyecek. TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın konuşmalarının ardından program; 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılında Ege Üniversitesi'ni yüksek puanla kazanan öğrencilere ödüllerin verilmesi ile devam edecek.

TBMM Başkanı Yıldırım'a "Fahri Doktora" unvanı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN