• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Adliyedeki patlama dehşete yol açtı

Adliye binasında yangın söndürme tüplerinin bakımı sırasında meydana gelen patlamada bir kişi ağır yaralandı. Ardından başlayan gaz kaçağında 21 kşi i zehirlenerek hastaneye kaldırıldı. Bina ve çevresinde büyük panik yaşandı

Adliyedeki patlama dehşete yol açtı

11.10.2018, 00:00 Güncelleme Tarihi: 11.10.2018,20:54

METİN BURMALI

İzmir Adliyesi'nin bodrum katında yangın tüplerinin periyodik bakımı sırasında bir yangın tüpü patladı. Patlama sonrası 1 kişi ağır şekilde yaralanırken, olaya müdahale için giden polis ve sağlık görevlilerinin de aralarında bulunduğu 21 kişi de patlama sonrası etrafa yayılan karbondioksit gazından zehirlendi. İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Aydıner, "İzmir Başsavcılığı olarak biz soruşturma başlattık ancak sabotaj değil, bir ihmal gözüküyor" dedi.

İzmir Adliyesi'nde zehirlenme! İşte ilk görüntüler...


EKİPLER SEVK EDİLDİ

Bayraklı'daki İzmir Adliye Sarayı'nın bodrum katında dün saat 11.00'de yangın tüplerinin periyodik bakımları yapıldığı sırada patlama meydana geldi. Olaydan sonra çok sayıda sağlık, itfaiye ve AKS ekibi İzmir Adliyesi'ne sevk edilirken, polis ekipleri de çevre güvenliği aldı. Yangın tüpünün patlaması sırasında bakım yapan Selahattin isimli bir şirket görevlisi ağır yaralanırken, yanında bekleyen 2 adliye görevlisi ile onlara müdahale etmeye gelen 2 sağlık görevlisi de etrafa yayılan karbondioksit gazından zehirlendi. Adliyenin bodrum ve zemin katı boşaltılırken, gaz sızıntısının yaşandığı alana giden aralarında polis, sağlık ve adliyenin güvenlik görevlilerinin de bulunduğu pek çok kişi gazdan etkilendi.

İşte İzmir Adliyesi'ndeki zehirlenme olayının detayları


REKTÖR'DEN AÇIKLAMA

Zehirlenen 22 kişi, Ege Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, hastanede tedavi görenleri ziyaret etti. Budak, 5'i polis, 2'si sağlık görevlisi toplam 22 kişinin kontrol altında tutulduğunu, bir kişinin hastaneye getirilirken kalbinin durduğunu, yapılan müdahalenin ardından hayata döndürüldüğünü belirterek, "Bir vatandaşımızın durumu ağır" dedi. Durumu ağır olan kişinin yoğun bakımda olduğunu aktaran Prof. Dr. Budak, "Yoğun bakımdaki hasta, yolda kalp masajı yapılan kişi. Solunum yetmezliği var" diye konuştu.

İzmir Adliyesi'nde zehirlenme! İzmir Adliyesi'nde zehirlenme! İzmir Adliyesi'nde zehirlenme! İzmir Adliyesi'nde zehirlenme!

Gazdan etkilenen 112 ambulans şoförü Mesut Minaz'ın, adliyede fenalık geçirenlere müdahale ederken rahatsızlanan Paramedik görevlisi Nur Gürbulak'ı dışarı çıkardığı, ardından 5 kişiyi daha tahliye ederken gazdan etkilendiği öğrenildi.

İzmir Cumhuriyet Başsavcısı açıkladı! Sabotaj mı kaza mı?


SABOTAJ İHTİMALİ YOK

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı konuya ilişkin soruşturma başlattı. İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, olaya ilişkin herhangi bir sabotaj ihtimali bulunmadığını belirtti. Sızıntının kontrol altına alınmasının ardından personel tekrar görevine döndü, binaya giriş ve çıkışlar yeniden başladı.

Adliyedeki patlama dehşete yol açtı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA