• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Ben de Canan Hoca’ya hayvan kafalı mı diyeyim!

Ben de Canan Hoca’ya hayvan kafalı mı diyeyim!

31.10.2018, 23:14

Profesör ’ın veganları ‘Tahıl beyinli’ olarak nitelendirmesi hayvansal gıda tüketmeyen isimlerden olan oyuncu ’yi çileden çıkardı

Prof. Dr. Canan Karatay, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında veganları 'Tahıl beyinli' olarak nitelendirmişti. Karatay, "Tahıl hayvan yemidir. İnsan vücudu tahılları kullanmaya programlanmamıştır. Tahıl yersek koyun gibi oluruz.

5 YILDIR ET YEMİYOR

Veganlar kısa ömürlüdür. Veganlar yalnız tahıl yiyor tavşan ve koyun gibi. Veganlık hastalıktır" demişti. Bu sözler büyük tepki çekerken, vegan olan oyuncu Bennu Gerede'yi de çıldırttı.
Sportif bir etkinlikte görüntülenen, aynı zamanda fotoğraf sanatçısı olan Bennu Gerede, 5 yıldır hayvansal gıdalar tüketmediğini belirterek, "Artık daha formdayım. Hayvanları katletmekle olmuyor, onların ruhu bence bedenimize geçiyor.
Canan Karatay insanları aşağılamak isterse aşağılasın bu beni etkilemez ama bir düşünsün bakalım; kendisi et tükettiği için ben de ona hayvan kafalı mı diyeyim!.." şeklinde konuştu ve yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.

VEGAN NE DEMEK?

Vegan ya da veganlık, beslenme ihtiyacını hayvansal gıdalardan sağlamama anlamını taşımaktadır. Veganizm, et ve süt ürünleriyle birlikte hayvan kaynaklı yumurta, bal, deri, süet, yün ve ipek gibi ürünleri de reddeder.

Ben de Canan Hoca’ya hayvan kafalı mı diyeyim! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN