• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

: yoktur

Canan Karatay: Genetik hastalık yoktur

01.11.2018, 23:05

Kimi zaman meslektaşlarının da hedefi haline gelen Prof. Dr. yine tartışılacak bir açıklama yaptı. Prof. Dr. Karatay, olmadığını öne sürdü

Prof. Dr. Canan Karatay, akıl karıştıran açıklamalarına yenisini ekledi. Şekerden tansiyona kadar pek çok hastalığın genetik kaynaklı olduğu kabul edilirken, Prof. Dr. Karatay, aksini savundu. Karatay Hoca, genetik hastalık olmadığını söyledi.

'O genler uykuda' Prof. Dr. Karatay "Genetik hastalık yok diyorum. Niçin? Çünkü bu hastalıkların büyük bir çoğunluğu son 20-30 yıl içerisinde çıktı. Bunun sebeplerini araştıralım diyorum. Bunu böyle söyleyince genetikçiler sinirleniyorlar. Hepimizde her gen var, kanser geni de var. Bu genler uykuda, bunları uyandırmamamız lazım. Bunları söylediğim için, bazı çıkar çevrelerinin yuvasına çomak soktuğum için dışlanıyorum" dedi.

'ESKİDEN OBEZDİM'

Prof. Dr. Canan Karatay, eskiden obez olduğunu söylerken, "12 sene kaldık Amerika'da. Türk ekmeğini özlemişiz. Ekmeğe saldırdık, saldırır saldırmaz şişmeye başladık. Önce tuzsuz ekmeğe geçtik. Ondan sonra tamamen kestik. Bütün sağlık sorunlarının altında, bilimsel olarak gösterildi ki yanlış beslenme ve obezite artırıldı. Obeziteye savaş açmamın sebebi de burada bir kalp doktoru olarak obezitenin yaptığı bozuklukları göstermek" diye konuştu.

ANTİDEPRESAN İNTİHARI

Artidepresanlarla ilgili de konuşan Karatay, "Antidepresanlar intihara sebep oluyor. Bilimsel olarak da kanıtlandı, ben literatür takip ediyorum.
Abimi kaybettiğim zaman tıpta öğrenciydim, farkında bile değildim antidepresanın ne olduğunun. Şimdi düşününce fark ediyorum ki ondan oldu. Amerika'da kitlesel ölümler oluyor, hepsinin antidepresan kullandığı biliniyor. Antidepresanlar insanı sakinleşiyor, aptallaştırıyor. Beyindeki biyolojiyi ve fizyolojiyi alt üst ediyor. Neden? Çünkü bağırsaklardaki florayı yok ediyor. Bu şekilde dost bakteriler yok edilince, beyin de gidiyor. Çünkü bağırsaklarımız ikinci beynimiz" dedi.

'VEGANLAR AKLINI BAŞINA ALSIN'

Vejeteryanlarla girdiği tartışmaya da açıklık getiren Karatay, "Benim vejeteryanlara lafım yok, saygım var. Ben veganlardan bahsediyorum, veganlık hastalıktır. Vejeteryanlıkla veganlığı karıştırmasınlar. Leman Sam'ın bana hücum etmeye hakkı yok. Veganlara söylüyorum; bizim 4 tane köpek dişimiz 8 tane de azı dişimiz var, bunlar etleri parçalamak içindir. Yaradılışımız, fıtratımız böyledir. Onun için akıllarını başlarına alsınlar" diye konuştu.

Canan Karatay: Genetik hastalık yoktur haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN