• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Şehit Yakut’un adı parkta yaşayacak

Şehit Yakut’un adı parkta yaşayacak
Giriş Tarihi: 17.12.2018

Karabağlar Belediyesi, Türkiye'nin ilk kadın Jandarma Komutanı olan ve görev başında yaşadığı helikopter kazası sonucu 12 askerle birlikte şehit düşen Yarbay Songül Yakut'u unutmadı. Devrim Mahallesi'nde yenilenen ve içinde anıt rölyefin bulunduğu parka Şehit Yarbay Songül Yakut adı verildi.

ANIT RÖLYEF YAPILDI
Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Şehit Yarbay Songül Yakut anısına Karabağlar'da yapılan anıt rölyef ve modern hale getirilen parkın açılışında, Atatürk'ün bu ülkeyi kurduktan sonra, eğitime, gençliğe önem verdiğini, kadınların hayatın içinde yer alması için büyük çabalar sarf ettiğini belirterek, "O çabaların sonucunda ortaya çıkan değerlerden birisi de Songül Yakut'tur. Geçmişimize ve şehitlerimize sahip çıkmak hepimizin en önemli görevi" dedi. Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği İzmir İl Başkanı Recep Doğru ise, Şehit Yarbay Songül Yakut anısına Karabağlar'da yapılan parkın açılışında bulunmaktan onur duyduklarını söyledi.

Şehit Yakut’un adı parkta yaşayacak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA