• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Takdir ve ? (E-Okul öğrenci giriş ekranı)

Takdir ve teşekkür nasıl hesaplanır? (E-Okul öğrenci giriş ekranı)

10.01.2019, 20:24

Sömestr tatili için geri sayım öğrencileri, karne heyecanı sardı. Öğrenciler takvi ve teşekkür almanın hesaplarını yapmaya başladı. Not hesaplamasını bilen öğrenciler ise karnede hangi belgeyi alcağının sonucunu çoktan öğrendi. Bilmeyen öğrenciler için de 'Taktir ve ? Taktir ve teşekkür için kaç puan gerekiyor?' gibi sorular merak konusu oldu. Peki E-okul'a nasıl girilir? Taktir ve teşekkür nasıl hesaplanır?. İşte birçok öğrencinin araştırdığı o soruların cevabı...

Okullarda yarıyıl tatili heyecanı yaşanıyor. Milyonlarca öğrenci önümüzdeki hafta içinde son sınavlarına girecek ve yüksek notlar almanın peşinde olacak. Karnelerin şekillenmeye başlamasıyla birlikte öğrencileri takdir, teşekkür heyecanı sardı. E-Okul sistemi üzerinden girilen tüm notlar veliler ve öğrenciler tarafından görülebiliyor. Not hesaplamasına başlayan öğrenciler, "Takdir ve teşekkür için kaç puan gerekiyor?" sorusunu soruyor. İşte Takdir, teşekkür hesaplama!

E-OKUL ÖĞRENCİ GİRİŞ EKRANI

TAKDİR TEŞEKKÜR HESAPLAMA!

Takdir belgesi ve teşekkür belgesi alabilmek için gerekli şartlar, Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinde belirlenmiş durumdadır. Yönetmeliğe göre;

Derslerinde üstün başarı gösterip tüm derslerinde başarılı olan ve dönem puanlarının ağırlıklı ortalaması 70,00 puandan aşağıda olmayan öğrenciler ile davranış puanı 100 olan öğrenciler içerisinden, öğrenci ödül ve disiplin kurulunca belge alacaklar belirlenir.

TAKDİR VE TEŞEKKÜR İÇİN KAÇ PUAN GEREKİYOR?

Takdir ve teşekkür hesaplaması yapan öğrenciler not aralıklarını da merak ediyor. Öğrencilerin not aralıkları 70.00 ile 84.99 arasındaysa teşekkür belgesi verilir. Takdir belgesi alabilmek için ise 85 ile 100 arasında not ortalamasına sahip olmak gerekiyor. Takdir ve teşekkür hesabı yapılabilmesi için kanaat notları ile oluşaak kesin notların beklenmesi gerekiyor.

ONUR BELGESİ KİMLERE VERİLİR?

Onur Belgesi, derslerin yanı sıra okul içi ve dışı davranışların tamamını kapsayan bir değerlendirme ile verilir.

Resmi Gazete'de yer alan bilgilere göre ödül belgesi şartları şöyle:

(1) 0kul öğrenci ödül ve disiplin kurulu not şartına bağlı kalmadan;

a) Türkçe'yi doğru, güzel ve etkili kullanarak örnek olmak,

b) Bilimsel projeler ile sosyal etkinliklere katılmak, bu çalışmalarda liderlik yapmak, yapılan etkinliklerde eğitime katkıda bulunmak ve üstün başarı göstermek,

c) Okul araç-gereç ve donanımları ile çevreyi koruma ve gözetmede davranışlarıyla örnek olmak,

ç) Görgü kurallarına uymada ve insan ilişkilerinde örnek olmak,

d) Trafik kurallarına uymada örnek davranışlar sergilemek,

e) Bilişim araçlarını kullanmada iyi örnek olacak davranışlar sergilemek,

f) Okula ve derslere düzenli olarak gelmek, bu yönde arkadaşlarına iyi örnek olmak,

g) Yaşlı, yetim, öksüz, güçsüz, engelli ve benzeri durumda olanlara yardım amacıyla yürütülen toplum hizmetlerinde görev almak,
gibi davranışlarından en az birini gösterenler, öğretmenler ve onur kurulunun görüşü de alınarak takdir ve teşekkür belgesiyle ödüllendirilip ödüllendirilmediğine bakılmaksızın Onur Belgesi le ödüllendirilir.

(2) Ayrıca öğretmenler kurulu, ders yılı başında yukarıda belirtilen davranışların dışında da onur belgesiyle ödüllendirilebilecek davranışları belirler. Belirlenen davranışlar okul yönetimince onur kurulu ile okul öğrenci ödül ve disiplin kuruluna bildirilir.

Takdir ve teşekkür nasıl hesaplanır? (E-Okul öğrenci giriş ekranı) haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN