• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Bir zamanlar ‘eş’tiler!

Bir zamanlar ‘eş’tiler!
Giriş Tarihi: 13.1.2019

Tanınmış tekstilci Toygar N. ve bir çocuğunun annesi Sezin N. arasındaki süreci, karşılıklı suçlamalar ve açılan yeni davalarla devam ediyor

FATİH ŞENDİL

Türkiye'nin ve İzmir'in tanınmış tekstilcilerinden işadamı Toygar N. ve eşi Sezin N. arasındaki tek davanın Karşıyaka'da görülen boşanma davası olmadığı ortaya çıktı. Davalarla ilgili detaylar ve çiftin karşılıklı suçlamaları, İzmir'de de cemiyet hayatının en çok konuşulan konuları arasına girdi.
Toygar N'nin eşi Sezin N. hakkında, fabrikasında üretilen termal tekstil ürünlerini çaldığı iddiasıyla suç duyurusunda bulunduğu ve bu nedenle Sezin N'ye karşı ceza davası açıldığı belirtildi. Fabrikadan eşyaları çaldığı yönündeki suçlamaları kabul etmeyen Sezin N'nin işadamı eşinin kendisine uygunsuz tekliflerde bulunduğu ve kabul etmeyince de darp ettiği iddiasıyla 10 milyon liralık dava açtığı öğrenildi.
Taraflar arasında Karşıyaka ve Bayraklı adliyesinde görülmekte olan başka birçok davanın da olduğu ileri sürüldü.

SATIŞ DEĞİL BAĞIŞ!

İzmir cemiyet hayatının tanınmış isimleri olan Toygar N. ve eşi Sezin N'nin boşanma davası sürerken, aralarındaki iddia ve suçlamalar da bitecek gibi durmuyor. İşadamı Toygar N, eşinin fabrikadaki üretilen ürünleri alıp kargo ile kendi ailesine gönderdiğini ve orada bu malların satıldığını öne sürdü. Hakkında dava açılan Sezin N. ise bu malları satmadığı ve bir vakfa bağış yaptığı yönünde ifade vererek beraatini istedi.

ÇOCUKLARI KONUSUNDA BİLE ANLAŞAMIYORLAR

Hırsızlık iddiası ile yargılanan Sezin N. de karşı atağa geçerek kocası Toygar N'nin kendisine uygunsuz tekliflerde bulunduğunu, kabul etmeyince de darp edip dövdüğünü ileri sürerek 10 milyon lira tazminat talebinde bulundu. Taraflar arasında yaşanan gerginliğin ailenin diğer üyelerine de yansıdığı belirtilirken, çiftin bir erkek çocuk sahibi olduğu ve baba Toygar N'nin oğlunu yanına almak için annesine baskı yaptığı ileri sürüldü. Taraflar arasında Karşıyaka ve Bayraklı adliyelerinde ceza, iş, tazminat davaları görülmeye devam ederken, bir çocuk annesi olan Sezin N.'nin eşi Toygar N'den nakit para ve gayrimenküllerle birlikte oldukça yüklü miktarda tazminat ve nafaka istediği kaydedildi.

Bir zamanlar ‘eş’tiler! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN