• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Metruk bina yıkılmak üzere

Metruk bina yıkılmak üzere
Giriş Tarihi: 13.2.2019

Aydın'ın Çine ilçesinde terk edilmiş bina, çevre sakinlerinin tepkisini çekiyor. Hamitabat Mahallesi Atatürk Caddesi'ndeki metruk bina tehlike saçıyor.
Tarihi özelliği olmayan binanın yıllardır boş durumda bulunduğunu belirten vatandaşlar, sıvaları dökülen yapının özellikle çocukların can güvenliğini tehdit ettiğini söyledi. İlçe merkezinde görüntü kirliliğine yol açan binaya önlem alınması gerektiğini dile getiren vatandaşlar, "Bu metruk binanın yıkılması an meselesi. Güvenlik şeridi çekmek ne kadar yeterli olabilir? Yetkililer canlar yanmadan bir an önce bu metruk binayı yıkmalı" dedi.HASAR GÖREN KÖPRÜ ONARILMADI

İzmir'in Kemalpaşa ilçesine bağlı Kızılca'da meydana gelen heyelan sonrasında zarar gören köprü ve dere kenarlarının onarılmaması vatandaşların tepkisine neden oldu.
İZSU ve İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne defalarca başvurduklarını fakat gelip ilgilenilmediğini söyleyen vatandaşlar, "Geçtiğimiz ay yoğun yağış nedeniyle toprak kayması oldu. Köprü ve yan tarafında bulunan atıl binada ciddi hasarlar tespit edildi. Yıkılma tehlikesi devam ediyor. Bu da büyük bir tehlike arz ediyor. Doğal afete istinat duvarı yapıp önlem almadıkları gibi sonrasında da hiçbir onarımda bulunmadılar. Vatandaşların can güvenliği umurlarında değil" dedi.

Metruk bina yıkılmak üzere haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN