• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

kahini yine bildi

Deprem kahini yine bildi
Giriş Tarihi: 16.3.2019

Deprem kahini olarak bilinen bilim adamı Frank Hoogerbeets'in tahmini yine doğru çıktı. Bolivya'da 6.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. ABD Jeoloji Araştırmaları Kurumu (USGS), merkez üssü Bolivya'nın orta kesiminde yer alan Cochabamba eyaletine bağlı Cliza'ya 28 kilometre uzakta olan depremin yerin 350 kilometre derinliğinde kaydedildiğini duyurdu.
Depremde ölen ya da yaralanan olup olmadığı hakkında bilgi verilmedi.
Depremin Şili ve Peru'da da hissedildiği öğrenildi.

EGE'Yİ DE UYARDI...

Hoogerbeets, internet sitesinde paylaştığı bilgi ve videolara göre 13 ila 17 Mart arası yaşanacak çeşitli gezegen dizilimleri sebebiyle Dünya'nın yer kabuğu sismik olarak normalden çok daha faal olacağını bildirdi.
Hoogerbeets, Rusya'nın Kamçatka ve Japonya'nın açıklarında yer alan bölgede yakın zamanda oldukça büyük depremin meydana gelebileceği ve Türkiye'nin özellikle Akdeniz ve Ege kıyılarının da yer aldığı Avrasya deprem hattında sismik faaliyetlerin daha aktif olacağı konusunda uyarılarda bulundu.

PORTEKİZ VURGUSU

Hoogerbets, 14 Mart'ta Merkür, Güneş ve Neptün'ün ve 15 Mart'ta da Güneş, Merkür ve Dünya'nın aynı doğrultuda hizalanacağına dikkat çekti.
Avrupa'da Portekiz kıyılarına da dikkat çeken Hoogerbeets, bu alanda büyük bir depremin oluşabileceğini söyledi ve bu alanda 8 büyüklüğünde bir depremin kaçınılmaz olduğunu vurguladı.

Deprem kahini yine bildi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN