• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Eski köy baraj gölü sularının altında kaldı

Eski köy baraj gölü sularının altında kaldı

01.04.2019, 14:00

’nın Aslanapa ilçesinde eski Kureyşler köyünü tamamen sular altına gömdü ve açıkta kalan minare fotoğrafçılar için ilgin bir görüntü bıraktı.

Kütahya'nın Aslanapa ilçesinde Kureyşler Baraj Gölü eski Kureyşler köyünü tamamen sular altına gömdü ve açıkta kalan minare fotoğrafçılar için ilgin bir görüntü bıraktı.

Baraj suları altında kalacağı bilindiği için başka bir yere yeniden Kureyşler Köyü inşa edilmişti. Modern olarak inşa edilen köye eğitim anlamında ilk katkı sağlayan kurum Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü olmuştu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kütahya İşkur Müdürlüğü ve Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Türkiye´nin en yeni köyüne Çini kursu halen devam etmekte.

Türkiye´nin en genç en yeni köyü kendi ilklerini çinicilik kursuyla yaşamaya devam ediyor. Halk Eğitim Müdürü Aziz Kılıçarslan, yaptığı açıklamada, ''Köyümüzde eğitim çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz'' dedi.

Eski köy baraj gölü sularının altında kaldı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN