• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

77’lik Youtuber’a devlerden takip

77’lik Youtuber’a devlerden takip
Giriş Tarihi: 17.4.2019

İzmir'de damar tıkanıklığı nedeniyle sağ bacağı kesilen oğlunun protez masrafını karşılamak için YouTube'ta kanal açıp, kendine özgü şivesiyle yemek tariflerini paylaşınca sosyal medyada fenomen olan Saniye Karataş (77), hem Boğaziçi hem de Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nin düzenlediği etkinliklere davet edildi. Karataş, bu toplantılarda ünlü isimler ve gençlerle bir araya geldi.

HER ŞEY BİR ACIYLA BAŞLADI

Kalp rahatsızlığından dolayı ameliyat olan Saniye Karataş, en büyük üzüntüyü, oğlunun damar tıkanıklığı nedeniyle, sağ bacağının diz altından kesilmesiyle yaşadı. Tedavi giderlerini karşılamakta güçlük çeken Karataş, oğlunun kamera karşısında yemek yapma önerisini kabul etti. Saniye Karataş, yaptığı yemeğin tarifini oğluna verdiği sırada, o da cep telefonuna habersiz çekip, Youtube'a yükledi. Saniye Karataş'ın, bu görüntüsü kısa sürede binlerce kişi tarafından izlenince, 'Saniye Anne' olarak ün yaptı.VE ARTIK O BİR FENOMEN...

Karataş, 'saniyeanneyemekleri' adresinin Youtube'da 311 bin, Facebook'ta 183 bin, Intagram'da ise 48 bin takipçiye ulaşmasıyla fenomen oldu. Bu başarının ardından da Google'ın desteklediği Kadın ve Teknoloji Sempozyumu'nda onur konuğu olarak ağırlanan Karataş, geçen ay da İstanbul'da Facebook'un Boğaziçi Üniversitesi ile ortak düzenlediği 'Sınırları aşan kadınlar' temalı toplantıya katıldı. Karataş ardından ODTÜ'de üniversitenin genç girişimciler topluluğu üyelerinin misafiri oldu.

'ONLARIN DESTEĞİYLE AYAKTA DURUYORUM'

Saniye Karataş, "Gençlerle bir arada olmak çok güzel. Yaşamımı, deneyimlerimi anlatıyorum, onlar kendilerine dersler çıkartıyor. Zaten sevenlerimin bana verdiği destekle ayakta duruyorum. Onlar beni destekledikçe takip etmeyi sürdürdükçe, ben de mutlulukla yemek yapacağım" dedi.​

77’lik Youtuber’a devlerden takip haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA