• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Uzmanlardan açıklaması

Uzmanlardan diyabet açıklaması

23.04.2019, 16:56

Kalp ve Damar Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Mehdi Zengin, "Kiloluysanız, düzenli beslenme ile kilo verin. Dengeli ve düzenli beslenin, özellikle mutfağını tercih edin. Glisemik indeksi yüksek olan şekerli ve yağlı gıdalardan uzak durun. Stres varlığını kontrol altına almaya çalışın" dedi.

toplumda hızla yaygınlaştığını ve her 3 erişkinden birini etkilediğini belirten Kalp ve Damar Hastalıkları Bölümü'nden Op. Dr. Mehdi Zengin, Türkiye'de yaklaşık 10 milyon diyabet hastası bulunduğunu ve diyabet gelişimi açısından risk grubunda olanların da bu sayıya ulaşmasının beklendiğini kaydetti.

Uzmanlardan diyabet açıklaması haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN