• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Ömer’in mucizesi yarım kalmasın

Ömer’in mucizesi yarım kalmasın
Giriş Tarihi: 14.5.2019

’da boğazına kaçan fındık kırıntıları yüzünden felç kalan 3.5 yaşındaki , 1 yıllık ile ilk adımını attı ve ‘anne’ dedi. Ailesi bu mucizenin sürmesi için fizik tedavi masraflarının karşılanması gerektiğini söyledi

NERMİN UÇTU

Manisa'da boğazına kaçan fındık kırıntıları nedeniyle nefessiz kalarak felç geçiren 3.5 yaşındaki Ömer Yasir, 1 yıllık fizik tedavi ile ilk adımını attı ve ilk kez 'anne' demeyi başardı.
Maddi durumu yetersiz olan aile, bu mucizenin yarım kalmaması ve fizik tedaviye devam edebilmek için yardımseverlerden destek bekliyor.

HAYIRSEVER HAREKATI

MANISA Şehzadeler'de yaşayan Hatice ve İbrahim Şahin çiftinin tek çocukları Ömer Yasir, 25 Aralık 2017'de boğazına kaçan fındık kırıntıları nedeniyle nefessiz kaldı. 5 dakikadan fazla oksijensiz kalan Ömer'in duran kalbi hastanede yeniden çalıştırıldı.BÜYÜK SEVİNÇ YAŞATTI

Küçük çocuğun akciğerinden 9 fındık tanesi çıkarıldı, ancak o günden sonra aile için zor zamanlar başladı. Fındık kırıntıları nedeniyle felç olan Ömer Yasir, hortumla beslendi, yürüyemez ve konuşamaz hale geldi. Ailesini bile tanıyamayan ve bedenini kontrol edemeyen minik Ömer için birçok hayırsever harekete geçti. Ailenin yakınları ve hayırseverlerin desteğiyle Ömer Yasir'in ihtiyaçları karşılandı, devlet desteğiyle 1 yıl boyunca fizik tedavi gördü. Oğlunun hastalığı nedeniyle çalışamayan baba, tüm vaktini çocuğuna harcamaya başladı.
Tedavi için gerekli ilaçlar hayırseverlerin desteğiyle sağlandı, Ömer 1 yıl boyunca haftanın 6 günü fizik tedavi görmeye başladı. Bir yılın sonunda geçen Nisan'da Ömer ilk adımını attı. Mucizeye tanık olan anne Hatice Şahin, "Maddi durumumuz yeterli değil. Devlet 1 yıl boyunca oğlumuzun fizik tedavi ihtiyacını karşıladı. Doktorlarımız fizik tedavi ile iyileşebileceğini söylüyor. Kafasını tutamayan, yastıklarla oturtabildiğimiz oğlumuz Nisan'da kontrole gittiğimizde ilk adımını attı. Yemek yiyemeyen, kafasını tutamayan oğlum destekle ayakta durabilecek duruma geldi. İlk kez 'anne' kelimesini duydum" diye konuştu.

ÜCRETSİZ TEDAVİ SÜRESİ SONA ERDİ

İyileşme belirtileri gösteren çocuklarının tedavisi için destek çağrısı yapan baba İbrahim Şahin, "Devletin bir yıllık ücretsiz sağladığı fizik tedavi süresi bitti. 1 yıldan sonra yılda 2 ay ücretsiz fizik tedavi veriliyor. Ancak Ömer sürekli fizik tedavi görmeli. Ben çalışamadığım için bunu sağlayacak gücüm yok. Fizik tedavinin 1 saati 100 lira. Doktorlarımız da ancak fizik tedavi ile Ömer Yasir'in gelişim gösterebileceğini söylüyor. Bu zamana kadar getirdik, umutlarımız yarım kalmasın istiyoruz. Hayırseverlerden oğlumuzun tedavisi için destek bekliyoruz" diye konuştu.

Ömer’in mucizesi yarım kalmasın haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN