• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Yanan fotoğraflara 10 bin lira tazminat

Yanan fotoğraflara 10 bin lira tazminat
Giriş Tarihi: 4.6.2019

’da 2 yıl önce evlenen Şadi-Burcu Lüz çiftinin düğün salonu tarafından çekilen fotoğrafları yandı. Hukuk mücadelesi başlatan çift, davayı kazandı. Düğün salonunun çifte 10 bin lira tazminat ödemesine hükmedildi

KAZIM YÖRÜKCE

Şadi-Burcu Lüz çifti, Aydın'da sürdürdükleri birlikteliği evlilikle taçlandırmaya karar verdi. Ancak 2 yıl önce dünya evine giren çift, tatsız bir olayla karşı karşıya kaldı. Çiftin düğün salonu tarafından çekilen tüm fotoğrafları yandı.
Bunun üzerine hukuk mücadelesi başlatan çift, konuyu mahkemeye taşıdı. Aydın 4'üncü Asliye Hukuk Mahkemesi'nce düğün salonu sahibi tarafından çifte 10 bin lira tazminat ödemesine hükmedildi.
Cezayı az bulan çift, İzmir Bölge Adliye Mahkemesi'ne yerel mahkemenin verdiği karara itirazda bulunurken düğün salonunu sahibi Erçin T.'den 100 bin liralık tazminat talebinde bulundu.

'HİÇBİR ANIMIZ KALMADI'

Hayatlarının en mutlu anı olan düğünlerinden ellerinde hiçbir anı kalmadığını ve ciddi bir manevi zarara uğradıklarını dile getiren Şadi Lüz, "Efeler ilçesi Işıklı Mahallesi'ndeki bir kır düğün salonunda yapmış olduğumuz yemekli düğünümüzde fotoğraf çekimi de anlaşmamıza dahildi. Düğünümüz olduktan bir hafta sonra düğün salonundan fotoğraflarımızı ve videolarımızı istedik. Düğün salonu yetkilileri bizi oyaladı. En sonunda da fotoğrafların yandığını öğrendik. Suçlu oldukları halde bize bir özür bile dilemediler. Hakkımızı savunmak için mahkemeye başvurduk. 1,5 yıl sonra davayı kazandık ve eşimle bana 5'er bin lira olmak üzere toplamda 10 bin lira tazminat verildi. Ancak bizim maddi durumumuzu zenginleştirme gibi bir amacımızın olmadığını belirterek bir üst mahkemeye başvurduk. Senelik kazançları 500-600 bin lira olan düğün salonunun sahibinden 100 bin lira tazminat istiyoruz. Başkaları da bizim gibi mağdur olmasın. İbretlik olsun diye bu işin peşini bırakmayacağız" ifadelerini kullandı.

Yanan fotoğraflara 10 bin lira tazminat haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN