• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Gülcihan’a bayramda hayat armağanı

Gülcihan’a bayramda hayat armağanı
Giriş Tarihi: 5.6.2019

Lösemi hastası 7 yaşındaki ’e, Almanya’da bulunan yüzde 100 uyumlu ilik, bayramın ilk günü nakledildi. Küçük kız, başarılı geçen operasyonun ardından, “Hayallerim var. Çok sevdiğim sanatçı ile düet yapmak istiyorum” dedi

MEHMET KAVAS

Aydın'da grip şikayetiyle gittiği hastanede lösemi teşhisi konulan 7 yaşındaki Gülcihan Demir'e, Almanya'da bulunan ilik, başarılı bir operasyonla nakledildi.
İlik naklinin ardından sağlık durumu iyi olan Gülcihan'ın ilk sözleri ise, "Daha iyiyim anne" oldu. Aleyna Tilki ile düet yapmak isteyen Gülcihan, hayallerini gerçekleştirmek için yeni bir hayata adım atarken, Ramazan Bayramı'nda çifte sevinç yaşadı.

BİR ERKEK BAĞIŞLADI

Aydın'ın Kuşadası ilçesi Yeniköy Mahallesi'nde yaşayan 7 yaşındaki Gülcihan Demir'e, 4 ay önce Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde lösemi teşhisi konuldu. Hastalığının ardından minik Gülcihan için hızla tedavi süreci başladı. Kemoterapi aldığı için saçları dökülen minik Gülcihan'a iyi haber Almanya'dan geldi. Almanya'da 27 yaşındaki bir erkeğin bağışta bulunduğu ilik, Gülcihan ile yüzde yüz uyumlu çıktı. İlik nakli için operasyon tarihi Ramazan Bayramı'nın ilk günü olarak belirlendi. İlik, İzmir Dr. Behçet Uz Hastanesi Çocuk Hemotolojisi ve Onkoloji Servisi'ne getirildi.
Gülcihan Doç. Dr. Salih Gözmen tarafından ameliyata alındı ve 45 dakikalık sürede ilik başarıyla nakledildi.
Annesi Sevgi Demir'in başından bir an olsun ayrılmadığı Gülcihan, ilik naklinin hemen ardından gözlerini açtı.
Odasına getirilen Gülcihan'ın ilk sözleri ise "Daha iyiyim anne' oldu. Sağlık durumu iyi olan Gülcihan'ın bir süre daha hastanedeki tedavi sürecinin devam edeceği dile getirildi.

HASTALARA SESLENDİ

Ramazan Bayramı'nın ilk günü ilik nakli olan Gülcihan, Yeni Asır Gazetesi'ne konuşarak, "Hayallerim var. Çok sevdiğim şarkıcı Aleyna Tilki ile düet yapmak, eğitimimi en güzel şekilde tamamlayıp doktor ya da polis olmak, Trabzonsporlu oyuncularla tanışmak istiyorum. Sağlığıma kavuşarak bu hayallerime ulaşmak istiyorum" dedi.
Kızının operasyonunun başarılı geçtiğini kaydeden anne Sevgi Demir, "Hastanede tedavi süreci devam edecek. Bu ilikle inşallah kızımız sağlığına kavuşacak. Bu bayramda adeta çifte bayram yaşadık. Hasta olan kişilere seslenmek istiyorum. Asla umudunuzu kaybetmeyin. Moralinizi yüksek tutun ve sağlığınıza kavuşacağınız günlerin hayalini kurun. Operasyonu gerçekleştiren Dr. Salih Gözmen ve tüm ekibi ile hastane personeline, bizlere duaları ile destek olan herkese sonsuz teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Gülcihan’a bayramda hayat armağanı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN