• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Rümeysa’ya destek yağıyor

Rümeysa’ya destek yağıyor
Giriş Tarihi: 5.6.2019

Kapı ve penceresi olmayan evlerinin onarımını yaptırmak için 5 bin lira ödüllü bilgi yarışmasına girip Aydın 1'incisi olan ancak 12 yaşından bir ay büyük olması yüzünden ödül verilmeyen Rümeysa Çelik'e destek yağıyor.

Yeni Asır'ın 'İnsanlık kapıda kaldı' başlığıyla okurlarına duyurduğu haberin ardından Aydınlılar Rümeysa için seferber oldu.

5 BİN 750 TL VERİLDİ

AK Parti Aydın eski Milletvekili Mehmet Erdem'in kardeşi olan Aydın Eğitim Yardımlaşma ve Dostluk Derneği Aydın İl Başkanı Ali Rıza Erdem ile Din Görevlileri Birliği Derneği Aydın il başkanı Yafes Kuru, Rümeysa ve ailesini Yenipazar'ın Donduran mahallesindeki evlerinde ziyaret etti. Erdem, aileye halı ve mobilya ihtiyaçlarını karşılama sözü verirken Kuru da fitre ve zekat bağışlarıyla toplanan 5 bin 750 lirayı ailesine teslim etti.

KAPISI YAPILACAK

Kuru, "Rümeysa'nın kazanmak istediği 5 bin liraydı, biz kendisine fitre ve zekat ile toplanan 5 bin 750 lira ulaştırdık. Ayrıca bayram sonrasında evlerinin kapı ve pencereleri temin edilerek kış gelmeden tamamen bitirilecek. Rümeysa'nın gözlerindeki sevinç ve mutluluk bizleri gerçekten çok duygulandırdı" dedi. Yeni Asır'a teşekkür eden Rümeysa, "Ailem ve kardeşlerime destek olmaktan başka bir düşüncem yoktu. Yarışmadan yaşım nedeniyle para ödülü kazanamayınca çok üzülmüştüm. Bu üzüntünün ardından sesimi Yeni Asır aracılığıyla duyan onlarca yardımsever bize el uzattı. Onların desteğiyle evimizin kapısı ve penceresi yapılacak. Çok mutluyum" diye konuştu.

KAZIM YÖRÜKCE

Rümeysa’ya destek yağıyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN