• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Toplanmayan çöpler isyan ettirdi

Toplanmayan çöpler isyan ettirdi
Giriş Tarihi: 6.6.2019

WHATSAPP İHBAR HATTI - 0505 185 05 58 - NİDA ALADAĞ

İZMİR'İN Bornova ilçesi Koşukavak mahallesinde toplanmayan çöpler vatandaşları isyan ettirdi. Defalarca Bornova Belediyesi'ne başvuruda bulunduklarını fakat sorunun çözülmediğini belirten vatandaşlar, "Mahallemizde çöpler toplanmıyor. Sıcak yaz günlerinde pis kokuya sebep oluyor. Çocuklarımızın sağlığından da endişe ediyoruz. Biriken çöpler mikrop saçıyor. Yetkililerden bir an önce sorunu çözmelerini istiyoruz" dedi.

​HAYDİ DOĞADA TEMİZLİĞE
İZMİR'İN Balçova ilçesi kent ormanında temizlik yapan vatandaşlar herkesi bu aktiviteye davet etti. Doğa için duyarlı olmanın önemine dikkat çeken vatandaşlar, "Bu kent hepimizin. Gelecek nesillere temiz bir doğa bırakmak bu dünyada yaşayan her bireyin sorumluluğu. Hem kirletmemeliyiz hem de fırsat buldukça çöpleri toplayıp temizlemeliyiz" diye konuştu.

AYDIN'DA ORTA REFÜJ VE KAVŞAKLAR ORMANA DÖNDÜ
AYDIN'DA karayolu üzerinde bulunan orta refüjlerde yabani otların hali sürücülerin tepkisini çekiyor. Denizli karayolu üzerinde birçok bölgede var olan yabani otlar nedeniyle sürücüler kaza tehlikesiyle de karşıya kalıyor. Orta refüj ve kavşaklarda bulunan yabani otların temizlenmesini sürücüler, yetkilileri göreve davet etti. Bu görüntülerin Aydın'a yakışmadığını kaydeden sürücüler, "Biri izmarit atsa ortalık yangın yerine dönecek. Yol saatlerce kapanacak. Kavşaktan anayola çıkmak isteyen sürücüler, otlardan dolayı araçları göremiyor. Bu durumda sürücüleri kazalarla burun buruna getiriyor" dedi.

MEHMET KAVAS

Toplanmayan çöpler isyan ettirdi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN