• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

yaylalarında hasadı sürüyor

Manisa yaylalarında kiraz hasadı sürüyor
Giriş Tarihi: 10.6.2019

’da ’na yakın yaylalarda hasadı yeni başladı.

KUZEY Yarım Küre'nin en erken kirazının üretildiği yer olan Manisa'nın Şehzadeler ilçesine bağlı Sancaklıbozköy Mahallesi'nde kiraz hasadı 1 hafta 10 gün içinde tamamlanacak. Spil Dağı'na yakın yaylalarda ise hasat yeni başladı. Bu sene kiraz alımlarının düştüğünü söyleyen üretici Musa Azılı, "10 liraya satılan kiraz bugün 3 lira. 60 dönüm kiraz tarlasında yarısı dalında kaldı. Kalan kirazları sanayiye vereceğiz. Artık bu kiraz işini düşünmüyoruz. Yeni nesile göre erkenci kirazı düşünüyoruz" diye konuştu. İhracata yönelik Napolyon kirazını 3,5 liraya verdiğini söyleyen Azılı, Salihli kirazının fiyatının 5 lira olduğunu belirtti.

CÜNEYT HASÇELİK

Manisa yaylalarında kiraz hasadı sürüyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN