• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'de Türk bayrağını düzelten 4 öğrenciye ödül

Aydın Nazilli'de Türk bayrağını düzelten 4 öğrenciye ödül

14.06.2019, 14:22

'ın ilçesinde, sokağa asılan Türk bayrağının iş yerinin tabelasına dolandığını fark eden ve birbirlerinin omzuna çıkarak, süpürge yardımı ile bayrağı düzelten yaşları 16 ile 18 arasındaki 4 lise öğrencisi, tarafından birer kol saati ile ödüllendirildi.

Nazillili 4 lise öğrencisi, geçen 13 Mart Çarşamba günü Altıntaş Mahallesi'nde bir iş yerinin tabelasına dolanan Türk bayrağını düzeltti. Birbirlerinin omuzlarının üzerine çıkarak süpürge yardımıyla bayrağı düzelten Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri Alihan Atmaca (18) ve İsmail Dalfidan (18), Mehmet Akif Ersoy Lisesi öğrencisi Yunus Emre Turgut (17) ile Nazilli Endüstri Meslek Lisesi öğrencisi Halit Gönel'i (16) bu örnek davranışı görenlerin takdirini kazandı. O onların fotoğrafı sosyal medyada da kısa sürede yayıldı. Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük, yaşananların ilçede duyulmasının ardından bayrak sevgisi ve örnek davranışları nedeniyle bu 4 öğrenciyi, dün (perşembe) makamında ağırladı, birer kol saati hediye etti.

Kaymakam İbrahim Küçük, "4 lise öğrencimizi toplumsal duyarlılık örneği sergilemelerinden dolayı kendilerini yürekten kutluyorum. Bu öğrenci kardeşlerimiz birer Türk vatandaşı olarak, yapmaları gerekeni yapmışlar. Çünkü bu bayrak hepimizin" dedi. Bayrağı düzelten öğrencilerden Ayhan Atmaca da "Bayrağımızın ters döndüğünü görünce, bu durum içimize sinmedi, huzursuz olduk. Önce 4 arkadaş birbirimizin omuzlarına çıkarak düzeltmeye çalıştık. Ancak, yetişemedik. Daha sonra yakındaki bir esnaftan süpürge aldık. Tekrar birbirimizin omzuna çıkıp, süpürgenin de yardımı ile bayrağı düzelttik. İçimiz artık çok rahat" dedi.

DHA

Aydın Nazilli'de Türk bayrağını düzelten 4 öğrenciye ödül haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN