• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

cuma namazı saati 14 Haziran! İzmir'de cuma namazı saat kaçta?

'de cuma namazı saat kaçta kılınacak? sorusu İzmirliler tarafından merak ediliyor. Müslümanların camilere akın edeceği bugünde cuma namazı saatleri araştırılıyor. Peki bugün İzmir'de cuma namazı saat kaçta kılınacak? İşte 14 Haziran ...

İzmir cuma namazı saati 14 Haziran! İzmir'de cuma namazı saat kaçta?

14.06.2019, 09:43

Cuma namazı saatleri araştırılıyor. İslam alemi için kutsal bir gün olan Cuma gününde milyonlarca Müslüman erkek camilere akın ederek Cuma namazını eda edecek. Peki İzmir'de bugün cuma namazı saat kaçta kılınacak? İşte 14 Haziran İzmir Cuma namazı saati...

İZMİR'DE CUMA NAMAZI SAATİ (14 HAZİRAN 2019)

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre İzmir'de cuma namazı bugün saat 13:17'de kılınacak.

CUMA VE BAYRAM NAMAZLARINA GEÇ GELEN BİR KİMSE, İMAM SELAM VERDİKTEN SONRA KILMADIĞI REKATLARI NASIL KILMALIDIR?

Cuma namazına imam selâm vermeden önce yetişen kimse cuma namazına yetişmiş olur. Bu kişi imamın selâm vermesinden sonra namazını kendisi tamamlar. İmamın selamından sonra camiye gelen kimse, Cuma namazını değil öğle namazını kılar (Kâsânî, Bedâiu's-Sanâi', Beyrut, 1982, I, 267).

Buna göre Cuma namazının bir rekâtına yetişen kişi imamın selamından sonra, ayağa kalkarak bir rekât daha kılar ve selam verir. Kendi başına kıldığı bu rekâtta da besmele, Fatiha ve zammı sure okur. İmama teşehhüdde yetişmiş olan imamın selamından sonra ayağa kalkar ve iki rekât kılarak selam verir. Böylece cuma namazını tamamlamış olur.

Malikî ve Şâfiîlere göre ise, cumaya yetişmiş sayılabilmek için en az bir rekâtı imamla birlikte kılmak gerekir. Buna göre, imam ikinci rekâtın rükûundan doğrulduktan sonra yetişerek uyan kimse, namazını öğle namazı olarak dörde tamamlar (Şirbînî, Muğni'l-muhtâc, Dâru'l-Fikr, Beyrut, ts. , I, 296; Haraşî, Şerh, Beyrut, ts. , II, 84).

Resimli Cuma mesajları! 14 Haziran en güzel, anlamlı Cuma mesajları...

İzmir cuma namazı saati 14 Haziran! İzmir'de cuma namazı saat kaçta? haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA