• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’ya heyet zulmü

Kayra’ya heyet zulmü
Giriş Tarihi: 14.6.2019

İzmir'de halk arasında balık pulu hastalığı olarak bilinen iktiyozis ile mücadele eden Kayra Uzman'ın (11) hastalığının ilerlememesi için aylık fiyatı bin lirayı bulan ilaçları alabilmesi adına gerekli olan heyet raporu gecikti. Girmesi gereken heyete, gittikleri hastanenin psikiyatri servisinden randevu alamadığı için giremeyen Minik Kayra'nın yaşamı adeta eziyet haline geldi.

'KARŞILAYACAK GÜCÜMÜZ YOK'

Balık pulu ya da balık derisi olan kalıtsal hastalıkla boğuşan minik Kayra'ya bir darbe daha geldi. Daha önce ağır engelli raporu 'sırf kıyafet giyebiliyor' diye verilmeyen minik Kayra'nın kullanması gereken özel kremleri bakım parası kesildiği için aile karşılayamamıştı. Bunun üzerine valililik aileye mağdur olmamaları için yardım etmeye başlamıştı. Heyet süresinin dolmasının ardından valilik yardımının kesilmesiyle zor durumda kalan Kayra, psikiyatri servisinden randevu alamaması nedeniyle heyete giremedi. Sürecin uzaması nedeniyle tedavisi yarım kalan Kayra'nın vücudunda yaralar oluşmaya başladı.
Kayra'nın hastalığı nedeniyle sürekli kaşındığını ve ellerinin şiştiğini söyleyen anne Süheyla Uzman, "Raporu alamadığımız her gün Kayra'nın hastalığının şiddeti artıyor. Yüzünde ve vücudunun diğer bölgelerinde iltihaplı yaralar oluşmaya başladı. Derisi sürekli geriliyor. Heyete girmediği her gün onun için daha kötü olacak" diye konuştu.

MERT ALPDÜNDAR

Kayra’ya heyet zulmü haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN