• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Can’dan mektuplar

‘Can’dan mektuplar
Giriş Tarihi: 17.6.2019

İzmirli ’in bağışladığı , yüzde yüz uyumlu lösemi hastasına nakledildi. Hiç tanımadığı can eşine mektup yazan Aslınur, Bakanlık aracılığıyla mektubuna cevap aldı. Herkese örnek olacak duygu yüklü mektuplara ulaştı

FATİH ŞENDİL

Hayat kurtaran kök hücre bağışçısı ile bu sayede kızları yaşama tutunan aile arasındaki duygu dolu mektuplaşmaya Yeni Asır ulaştı. Tarafların birbirlerine yazdıkları mektuplarda yer alan duygu yüklü satırlar, organ bağışı konusunda insanlığa örnek olabilecek nitelikte. 9 yaşındaki kızının hayata tutunması ile dünyanın en mutlu 'Babalar Günü'nü yaşayan Makedonya uyruklu babanın sevinç ve minnet dolu sözcükler dikkat çekiyor.

BAĞIŞTAN 3.5 YIL SONRA
Yasak olduğu için kızının ve kendisinin kimliği açıklanmayan baba ile hayat kurtaran İzmirli genç kızın birbirlerine yazdığı iki mektubu ilk defa Yeni Asır yayınlıyor. İzmir'de bir ithalat ve ihracat şirketinde muhasebeci olarak çalışan 25 yaşındaki Aslınur Keskin, 3.5 yıl önce kök hücre bağışı için Kızılay'a kan örneği vermişti. Bir süre önce işten ayrılan Aslınur Keskin'in 3.5 yıl önce Kızılay'a donör olmak için verdiği kök hücre örneği, lösemi tedavisi gören bir kız çocuğu ile eşleşmişti. Kök hücrelerinin uyuştuğu Keskin'den kök hücreleri alınmıştı. Kızılay'dan aranan Keskin, müjdeli haberi duyunca gözyaşlarına boğulmuştu. Müjdeli haberi alınca mutluluktan havalara uçan Keskin, duygularını yine ilk defa Yeni Asır ile paylaşmıştı. Bu bağış sırasında ise sıra dışı bir olay yaşanmıştı. Bağışçı Aslınur Keskin ile bağış yapılan çocuk arasındaki kök hücrenin 100'de 100 uyumlu olduğu açıklanmıştı. Arkadaşları ve çevresi tarafından iyilik meleği olarak bilinen 25 yaşındaki Aslınur Keskin, adını, yaşını ve cinsiyetini hatta uyruğunu bile bilmediği bir kişinin hayatını kurtarmıştı. Ancak yasalar gereği hayatını kurtardığı kişinin kim olduğunu bilemeyen Keskin, yaptığı iyiliğin sonrasında, aileye ulaştırılmak üzere Sağlık Bakanlığı'na tek sayfalık mektup yazarak gönderdi. Duygu dolu sözlerle sağlık başarı dileyen Keskin'in yazdığı mektubu inceleyen Bakanlık, bağış yapılan aileye gönderdi. 3.5 yıl önce verdiği ilik örneğinin testlerde yüzde 100 uyumlu olmasıyla bağış gerçekleştikten sonra hayata yeniden tutunan ve 9 yaşında olduğu öğrenilen Makedon uyruklu kız çocuğunun ailesi Aslınur Keskin'den aldığı mektup sonrası gözyaşları içinde hemen cevap yazarak tekrar Sağlık Bakanlığı'na gönderdi. Yeni Asır bu duygu dolu mektupları ilk kez yayınlıyor.


BAĞIŞ YAPILAN AİLENİN CEVAP OLARAK ASLINUR'A YAZDIĞI MEKTUBUN TÜRKÇESİ
Sevgili Bağışçı, Mektubun için çok teşekkür ederim. Senden mektup aldığımızı duyduğumuz an sevinçten ve mutluluktan yerimizde duramadık. Henüz kişisel olarak tanışmamış olsak da sanki birbirimizi hep biliyor ve tanıyormuşuz gibi hissediyoruz. Bizim henüz 9 yaşındaki küçük prensesimizi kurtardığın için sana çok çok teşekkür ederiz. Şuan da her şey yolunda gidiyor ve kendini gayet iyi hissediyor. Bilmelisin ki seni sevimli ailemizin bir parçası olarak görüyoruz ve bu her zaman da öyle kalmaya devam edecek. Çünkü sen, yani tam da şuan da, bizimle birlikte küçük kızımın içinde yaşıyorsun. Bunun gerçekleşmiş olması düşüncesi bile bizim için hayallerden öte. Hislerimizi kelimelerle anlatmamız asla mümkün değil ama bilmelisin ki şuan var olan mutluluğumuz ve neşemiz, yani bu mucize, hepsi senin sayende gerçekleşiyor. Kızımın gözlerindeki ışıltıya baktığımızda buna her an tanık olmaya devam ediyoruz. Her şey için çok teşekkür ederiz.

‘Can’dan mektuplar haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN