• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’da ıslak Haziran! Metrekareye 121 kilogram yağış düştü

Aydın’da ıslak Haziran! Metrekareye 121 kilogram yağış düştü

22.06.2019, 09:22

'nin en sıcak illeri arasında yer alan 'da 2019 Haziran ayının yağışları herkesi şaşırttı. Uzun yıllar ortalamasına göre Haziran ayında 8,9 kilogram yağış alan Aydın bu yıl Haziran ayının ilk 3 haftasında 121.3 kilogram yağış aldı. Müdürlüğü yetkilileri tahminlere göre yağışların sona erdiğini sıcaklıkların da önümüzdeki günlerde mevsim normallerine döneceğini belirtti.

Mayıs ayından itibaren yaz sıcaklarının kendini en fazla hissettirdiği 'da 2019 Haziran ayı adeta güneşe hasret günler yaşandı. Günlerdir devam eden yaz yağmurları pek çok yerleşim bölgesinde fırtına ile birlikte gelince hayatı olumsuz etkiledi. Şehir merkezlerinde yaşam mahalleri, tarım alanlarında ise sebze ve meyveler ciddi zarar gördü. Aydın Efeler Ziraat Odası Aydın il genelinde gerçekleşen şiddetli yağışlardan oluşan zararlar nedeniyle çiftçiler açısından ilin afet kapsamına alınmasını isterken özellikle kiraz, kestane, cevizin yanı sıra pamuk, domates, patlıcan biber, fasulye ve çeşitli sebzelerin zarar gördüğü belirtildi.

Aydın’da ıslak Haziran! Metrekareye 121 kilogram yağış düştü haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN