• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’da bahçelerinde ! için

Aydın’da turunçgil bahçelerinde büyük tehlike! Harnup Güvesi için kritik uyarı

24.06.2019, 12:26

'da bahçelerinde yapılan kontrollerde 'ne (Ectomyeloisceratoniae) rastlanırken, üreticilerin bu zararlıya karşı dikkatli olunması istendi.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "İlimiz alanlarında yürütülen Entegre ve Kontrollü Ürün Yönetimi (EKÜY) projesi kapsamında, yapılan bahçe ve tuzak kontrollerinde (Ectomyeloisceratoniae ) zararlısının erginlerine rastlanmıştır. Bu nedenle Harnup güvesi(Ectomyeloisceratoniae ) zararlısının tüm üreticiler tarafından tanınıp, yoğunluğunun izlenmesi ve bahçelerde mücadelenin uygulanması ilimiz turunçgil yetiştiriciliği için büyük önem taşımaktadır. Bu zararlı ile kültürel ve biyolojik mücadele yöntemleri yapılmaktadır..."

Aydın’da turunçgil bahçelerinde büyük tehlike! Harnup Güvesi için kritik uyarı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN