• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Soyer'in ayrımcılığına tepki! Eşitlik nerede Tunç Başkan?

Soyer'in ayrımcılığına tepki! Eşitlik nerede Tunç Başkan?

04.07.2019, 10:55

Başkan ’in kentteki ’nın başkanları ile toplantı yaptı. adaylarının davet edilmemesine gösterdi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 25 ilçenin belediye başkanına davet yolladı. Toplantıya Millet İttifakı'nın başkanları katıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Hızal, Cumhur İttifakı belediyelerinin davet edilmemesine sert tepki gösterdi. CHP'li yönetim tarafından particilik yapılmayacağı her fırsat dile getirildiğini kaydeden Hızal, "Bu söylemlere sahip bir büyükşehir yönetimi nasıl olur da 25 belediye başkanını sözde koordinasyon toplantısına çağırır da Cumhur İttifakı belediyelerini çağırmaz? Eşit davranmak böyle mi olur? Daha en baştan ayrımcılık yapıldı. Kentin sorunlarının çözümü konusunda sadece 25 belediye ile mi yol yürümeyi tercih edecekler? Böylesine sorumsuz ve bir tarafın hizmetine hareketle yapılmış bu sözde koordinasyon toplantısı bize CHP zihniyetinin kendi menfaatinden başka bir şeye önem vermediğini bir kez daha göstermiştir" dedi Toplantının yeriyle ilgili de eleştirilerde bulunan Hızal, "Sadece Millet İttifakı'nın temsilcilerinin bir araya geleceği toplantı düzenlenecekse bunun yeri İzmir Büyükşehir Belediyesi değil, parti binaları yada özel alanlardır" diye konuştu.

İZMİR'İN BAŞKANISIN
Tunç Soyer'in şehrin Belediye Başkanı olduğunu hatırlatma ihtiyacı duyduğunu sözlerine ekleyen Hızal, "Partinin belediye başkanı gibi davranan Soyer artık İzmir'in Belediye Başkanı olduğunu hatırlamalıdır. Bu tarz basit particilik reflekslerini CHP İl Başkanlığı çatısı altında yapmalıdır" ifadelerini kullandı.

"KENTİ KONUŞTUK"
Toplantı sonunda gazetecilere açıklama yapan Başkan Soyer, "Yaklaşık 4 saatlik güzel bir toplantı oldu. Özeti çalışmalarımızı, yani ilçelerin çalışmalarını bütün İzmir'de nasıl koordine ederiz. Türkiye'ye yönelik nasıl yeni bir İzmir algısı yaratabiliriz onu konuştuk. Gelir artırıcı yöntemleri konuştuk" dedi. Toplantıya neden İzmir'deki 30 ilçe belediye başkanının tümünün davet edilmediğiyle ilgili soruya yanıt veren Soyer, "Bu toplantının 30 ilçeyle yapılacak bir ayağı daha olacak. Yarından sonra 11 ilçeyle yapılacak bir toplantı da olacak. Yani toplantının gündemine göre davet edilecek başkanlar değişecek. 11 ilçeyle konuşacaklarımız var, 25 ilçeyle konuşacaklarımız var, 30 ilçeyle konuşacaklarımız var" diye konuştu.

Egeli Sabah

Soyer'in ayrımcılığına tepki! Eşitlik nerede Tunç Başkan? haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN