• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'daki baraj gölü ve göletlere 100 bin balık bırakıldı

Manisa'daki baraj gölü ve göletlere 100 bin balık bırakıldı

12.07.2019, 16:23

'daki baraj gölü ve göletlere 100 bin pullu sazan yavrusu bırakıldığı bildirildi.

Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü ile Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü iş birliğinde yürütülen "Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi" kapsamında ildeki baraj gölü ve göletlere yavru balık bırakıldı.

Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretme ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğünde üretilen 100 bin pullu sazan balığı yavrusu, il genelindeki 17 baraj gölü, göl ve gölete salındı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, projeyle, iç sulardaki su ürünleri stoklarının takviye edilmesinin amaçlandığını belirtti.

Bölgedeki küçük ölçekli balıkçılığın da böylece desteklendiğini aktaran Öztürk, "Kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın kaliteli protein kaynağına ulaşmalarını, hane halkı gelirini artırmayı, sportif olta balıkçılığı ve reakrasyonel balıkçılığın geliştirilmesine de katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Diğer taraftan baraj gölü ve göletlerdeki yasa dışı avcılığa karşı mücadele devam ediyor. Bu tür durumla karşılaşan vatandaşlarımızın konuyu kendilerine veya jandarma ekiplerine bildirmelerini bekliyoruz." ifadesini kullandı.

AA

Manisa'daki baraj gölü ve göletlere 100 bin balık bırakıldı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN