• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Sevimli Sahtekar’a çığ gibi tepki yağdı

‘Sevimli Sahtekar’a çığ gibi tepki yağdı
Giriş Tarihi: 13.7.2019

Sokak hayvanlarının bakımı ve tedavisi için topladığı paralarla 6 milyonluk servete ulaşan, ‘çöplükte yaşıyorum’ derken İstanbul’da kafe açan ’a hayvanseverler sosyal medyadan tepki yağdırdı

Sokak hayvanlarının bakımı ve tedavisi için topladığı bağışlarla 6 milyonluk servetin sahibi olduğu ileri sürülen Gökçer Korkmaz'a tepkiler çığ gibi büyüdü. Yeni Asır'ın 'Sevimli sahtekar' başlığıyla duyurduğu haber bomba etkisi yarattı. Korkmaz'a inanıp can dostlarına yardım amacıyla para gönderen hayvanseverler, Korkmaz'ı sosyal medyada eleştiri yağmuruna tutarken, Yeni Asır'a da ihbar telefonları yağdı.

ÇÖPLÜKTE YAŞAMAMIŞ

Tarım ve Orman Bakanlığı Yerel Hayvan Koruma görevlisi olan ve İstanbul'da hayvanları korumaya yönelik faaliyet yürüten 5 dernekte çalışan Mehtap Özer de Korkmaz'ı ağır şekilde eleştirdi. Korkmaz'ın gerçek yüzünü iki yıl önce ortaya çıkardığını, ancak fanlarının saldırılarına maruz kaldığını belirten Özer, "Biz iki yıl önce Babaeski Çöplüğü'ne gittiğimizde Gökçer Korkmaz orada yoktu. Basın onu çöplükte yayıyor diye tanıtmıştı. Bu büyük bir yalandı. Kendisi hiç orada yaşamamış. Bölgedeki kâğıt toplayıcıları haftalardır çöplüğe uğramadığını bize anlatmıştı. Tüm sansasyonlardan sonra Kırklareli Belediye Başkanı, Korkmaz'ı danışmanı olarak işe aldı. Korkmaz, belediyeye çalışmaya hiç gitmemiş" dedi.

5 KATLI HASTANE YAPILIR

Gökçer Korkmaz'ın hayvanlar üzerinden kazandığı ileri sürülen 6 milyon lira ile Babaeski'de 5 katlı hayvan hastanesi kurularak binlerce sokak hayvanının tedavi ettirilebileceğini dile getiren Mehtap Özer, "İnsanlar sevimli yüzlere inanmak istedikleri için kandırılıyor ve ceremesini zavallı sokak hayvanları çekiyor. Yeni Asır'ın haberiyle tüm gerçekler ortaya çıktı. Korkmaz'ın yargılanması ve ciddi bir ceza alması gerekir" diye konuştu.

NE DEDİLER?

Tutku Gümüş: "Çöplüğe 2 yıldır uğramadığını çöpçüler anlattı. Peki bu süre zarfında çöplük için toplanan paralar ne oldu? Ayrıca bir kız arkadaş bulmuş. Kız fotoğrafçı. Buna resti çekmiş, 'ya çöplük ya ben' diye, köpeklerin açlıkla sınandığı çöplükte birbirlerini yediklerini dinledik. Şimdi kendine avukat tutmuş. 6 trilyon boru mu, o tutmayacak da kim tutacak?"

Elif Kayhan: "Çöplükteki canlar için güya üniversitesini bırakmış ama hepsi yalan. Adi bir dolandırıcı. Çok şükür gerçek yüzü ortaya çıktı."
Nazlı Tarçın: "Kırklareli Babaeski'de kendi çapında barınak yapmış. Para topluyor, onların sayesinde. Biz hayvanseverler mağdur oluyoruz. Babaeski çöplüğünde hayvanlarla yaşıyorum derken, İstanbul Moda'da kafe açmış."

Özlem Çengel: "Ben kafe açtığını biliyordum. Hiçbir yerde çalışmayıp geliri olmayan biri nasıl açar diye düşünmüştüm."

Acelya: "Ben de Galata'da restoran aldı diye duymuştum."

Şebnem Özer: "Umarım bu yaptığının bedelini öder ve ceza alır. Hayvanları kullanarak onların üzerinden aldığı paraların hesabını çok ağır ödemesini diliyorum."

Şirin Karadağ Şahin: "Neden insanları güzel yüreklerinden vuruyorlar. Sırf kendi çıkarları için masum hayvanları kullanıyorlar. Karakter yoksunu, merhametsizler."

Nesrin Coşkun: "Böyle yapanların dilini keseceksin. Boynuna tasma takacaksın. Belki o zaman bir nebze hayvanların ne çektiğini anlarlar da, akıllanırlar diyeceğim ama böyleleri akıllanmaz."

KAZIM YÖRÜKCE

‘Sevimli Sahtekar’a çığ gibi tepki yağdı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN