• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Mahsur kalan ineği kurtardı

Mahsur kalan ineği AKUT kurtardı

01.08.2019, 14:56 Güncelleme Tarihi: 01.08.2019,14:59

’ın İscehisar ilçesinde mahsur kalan ineği ekipleri kurtardı.

Afyonkarahisar'ın İscehisar ilçesinde mahsur kalan ineği AKUT ekipleri kurtardı.

Afyonkarahisar'ın İscehisar ilçesi Karakaya Köyü'nde kayalık araziden aşağı yuvarlanarak mahsur kalan ineği AKUT ekipleri vinç yardımı ile bulundugu yerden çıkardı. İneğin kayalıklarda mahsur kaldığı ihbarı ile birlikte operasyon çağrısı üzerine AKUT ekipleri çok kısa sürede 7 gönüllüsü ile birlikte bölgeye ulaştı. Kayalıklarda mahsur kalan ineğin AKUT veteriner hekim gönüllüsü tarafindn ön muayenesi yapıldıktan sonra kurtarma çalışmaları başladı. Veteriner hekim kontrolünde vinç yardımıyla başarılı bir operasyonun ardindan Jandarma ekipleri nezaretinde inek kurtarılarak sahibine teslim edildi. Bu sırada gökyüzünde inek gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi.

İneğine kavuşan hayvan sahibi AKUT ve jandarma ekiplerine teşekkür etti.

Mahsur kalan ineği AKUT kurtardı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN