• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Bir destek de siz verin’

‘Bir destek de siz verin’
Giriş Tarihi: 15.8.2019

Kızlarının iyileşme umuduyla çifte bayram yapan aile “Evladımızın tamamen iyileşmesi için 7 aylık özel bakım gerekiyor. Bunun için maddi desteğe ihtiyacımız var” dedi

Efeler ilçesinde yaşayan Aydın ve Nimet Kütük'ün kızları Nurşenay'a 2.5 aylıkken rahatsızlığı nedeniyle götürüldüğü hastanede yapılan tetkiklerin ardından talasemi hastalığı teşhisi kondu. Küçük Nurşenay, yaşama tutunabilmek için her ay Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi'ne giderek kan nakli yaptırdı. 12 yıldır kan desteği ile yaşama tutunan Nurşenay'ın durumu ağırlaşınca doktorları ölümcül sonuçların ortaya çıkmaması için ilik nakli gerektiğini aileye bildirdi. Ablasının iliğinin uymaması nedeniyle Kütük ailesi tüp bebek ile çocuk sahibi olmak istedi. Fakat yeniden çocuk sahibi olamayan aile, Nurşenay için Dünya Kök Hücre Bankası'na başvurdu. Kök hücre donörü olmak için başvuran bir Türk donörle Nurşenay'ın doku uyumu sağlandı. Küçük kızın ailesi nakil işlemi için Antalya'da özel bir hastaneye davet edildi. Kurban Bayramı'nın ilk günü yapılan nakil işlemi ile Nurşenay hayata tutundu.

'DÖNMEK İSTİYORUM'

Yeni Asır'a duygularını dile getiren Nurşenay Kütük, "Burada bir süre daha tedavim devam edecekmiş. Bu sürede okuldaki arkadaşlarımdan ayrı kalacağım için çok üzgünüm. İyileşerek evine dönmek istiyorum. Hayalim çocuk doktoru olmak. Benim gibi olan hastalara ben de umut olmak istiyorum" dedi. Baba Aydın Kütük, ilik nakli olan kızının özel bir odada bakılması gerektiğini söyledi. Maddi gücü yetersiz olduğu için Aydın Valiliği'nin izni ile sosyal medyada yardım kampanyası başlattıklarını dile getiren baba Kütük, "Ben bir kurumdan emekliyim, eşim ev hanımı. Tek maaşla ailemi geçindirmeye çalışıyorum. Kızımın tedavisi Antalya'da 7 ay daha devam edeceği için buradan ev tuttuk. Kızımın özel bir odada bakılması gerekiyor. Özel bir beslenme programı uygulanacak. Benim bunların üstünden gelebilecek maddi gücüm yok. Bu yüzden kızım için yardım kampanyası başlattık. Kampanyaya destek bekliyoruz" diye konuştu.

KAZIM YÖRÜKÇE

‘Bir destek de siz verin’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN