• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Çocuklar gülsün diye çalışıyorlar

Çocuklar gülsün diye çalışıyorlar
Giriş Tarihi: 15.8.2019

İzmir'de yaşayan 3 kadın, sosyal medya üzerinde kurdukları 'Bir İyilik Bir Gülümseme' sayfası aracılığıyla 100 ihtiyaç sahibi çocuğun yüzünü güldürdü.

İzmir'de yaşayan 3 kadın, sosyal medya üzerinde kurdukları 'Bir İyilik Bir Gülümseme' sayfası aracılığıyla 100 ihtiyaç sahibi çocuğun yüzünü güldürdü. Kurban Bayramı öncesinde de çocuklara bayram için bağışlar ile kıyafet alınmasını sağlayanlardan Ömür Aslan, "En büyük mutluluk çocukları gülümsetebilmek" dedi.

PARA KABUL ETMİYORLAR

Daha önce farklı sosyal sorumluluk projelerinde görev alan ev kadını Nimet Altaş (45), yazar Dilek Çoban (45) ve özel bir firmada görevli Ömür Aslan (42), 3 yıldır birlikte yardıma muhtaç her eve ellerini uzatmaya çalışıyor. Grup üyesi Ömür Aslan, "Biz 3 arkadaş farklı bir yardım grubu aracılığıyla tanıştık. Yıllarca ihtiyaç sahibi ailelerin farklı ihtiyaçlarını karşılıyorduk. Son 3 yıldır da 'Bir İyilik Bir Gülümseme' sayfasında yaptığımız duyurularla yardım ağımızı genişlettik. İhtiyaç sahibi aileleri tespit etmek için muhtarlara danışıyor daha sonra aileleri tek tek evlerinde ziyaret ediyoruz. Bizi destekleyecek olan kanalları bulmak ve kullanmak adına sosyal statülerimizi de kullanıyoruz" dedi. Kurban Bayramı öncesi sosyal medyada paylaşım yaparak çocukların sayılarına göre yaş, beden ve cinsiyet bilgilerini paylaştıklarını ifade eden Aslan, kesinlikle maddi yardım kabul etmediklerini söyledi.

Çocuklar gülsün diye çalışıyorlar haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN