• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Cuma namazı saati! İzmir'de cuma namazı saat kaçta?

'de cuma namazı bugün saat kaçta kılınacak? sorusu İzmirliler tarafından merak ediliyor. Müslümanlar için önem taşıyan bugünde camiler ibadetlerini yerine getirmek isteyenlerle dolup taşacak. Peki İzmir'de bugün cuma namazı saat kaçta kılınacak? İşte namazı saati...

İzmir Cuma namazı saati! İzmir'de cuma namazı saat kaçta?

16.08.2019, 10:36

Cuma namazı saatleri merak edilip araştırılıyor. İslam alemi için önem taşıyan bugünde Müslüman erkekler camilere akın edecek. Peki İzmir'de Cuma namazı bugün saat kaçta kılınacak? İşte 16 Ağustos İzmir Cuma namazı saati...

İZMİR'DE CUMA NAMAZI SAAT KAÇTA KILINACAK?

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre İzmir'de Cuma namazı 13:21'de kılınacak.

CUMA NAMAZININ HÜKMÜ NEDİR?
Cuma namazı farz-ı ayındır. Farz oluşu Kur'an-ı Kerim, Sünnet ve icma ile sabittir. Yüce Allah, "Ey inananlar! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığında, alışverişi bırakıp hemen Allah'ı anmaya koşun. Eğer bilirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır. Namaz kılınınca artık yeryüzüne dağılın ve Allah'ın lütfundan nasibinizi arayın. Allah'ı çok zikredin ki kurtuluşa eresiniz." (Cuma 62/9-10) buyurmaktadır. Hz. Peygamber de, "Cuma namazına gitmek, ergenlik çağına ulaşmış her Müslüman erkeğe farzdır" (Ebu Davud, Salat, 216; Beyhaki, es-Sünenü'l-Kübra, III/246) buyurmuştur. Cuma namazı, Hz. Peygamber döneminden günümüze kadar kılına gelmiş ve bunun farz olduğu konusunda herhangi bir farklı görüş ortaya çıkmamıştır.

İzmir Cuma namazı saati! İzmir'de cuma namazı saat kaçta? haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA