• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Bozcaada'da su alınca karaya oturtulan gemi etrafına bariyer çekildi

Bozcaada'da su alınca karaya oturtulan gemi etrafına bariyer çekildi

03.09.2019, 17:40

'nin Bozcaada ilçesinde baş tarafından su aldığının tespit edilmesi üzerine gemi kaptanı tarafından karaya oturtulan geminin etrafına tedbir amacıyla bariyer çekildi.

İzmir'in Aliağa Limanı'ndan Yalova'ya gittiği sırada, Bozcaada Tuzburun koyunda baş tarafından su aldığı tespit edilen ve gemi kaptanı tarafından baştankara olarak tabir edilen yöntemle Ayana Koyu'nda karaya oturtulan 41 metre uzunluğundaki kum ve çakıl temizleme özelliğindeki "Kanuni D.S" isimli geminin bağlı olduğu şirket, özel bir firmayla anlaşarak onarım ve kurtarma çalışması başlattı.

Büyük bölümü batık haldeki geminin olası sızıntı ve çevre kirliliğini engellemek amacıyla etrafına bariyerle önlem alındı. Su altı kontrolleri için dalgıçlar geminin altına dalıp zeminde hasar olup olmadığını kontrol edecek.

Gemideki 8 personel tarafından da gemi balastlarındaki (geminin suya batmasına veya su üstüne yükselmesini sağlayan tanklar) suyun boşaltılması için çalışma yapılıyor.

Çalışmaların ardından geminin bulunduğu yerden kurtarılacağı öğrenildi.

AA

Bozcaada'da su alınca karaya oturtulan gemi etrafına bariyer çekildi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN