• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Berkay davasında karar çıktı

Futbolcu ve şarkıcı Berkay arasında geçen yıl yaşanan kavgada mahkeme kararını açıkladı. Arda Turan hakkında "Cinsel taciz", "Kasten yaralama", "Korku, kaygı veya panik yaratabilecek tarzda silahla ateş etme", "Ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma veya bulundurma" suçlarından 3 yıl 3 aydan 12 yıl 6 aya kadar hapis cezası isteniyordu. Peki mahkemenin kararı ne oldu? İşte detaylar...

Berkay Arda Turan davasında karar çıktı

11.09.2019, 11:34 Güncelleme Tarihi: 11.09.2019,11:39

Arda Turan ve Berkay arasında geçtiğimiz aylarda yaşanan kavganın mahkemesi bugün görüldü. Futbolcu Arda Turan, bir mekanda tartıştığı Berkay'a yumruk atıp burnunu kırmış ve bu olayın ardından Berkay ve eşi hemen hastaneye giderken Arda Turan ise mekanda kalmıştı. İddialara göre kavga Arda Turan'ın Berkay'ın eşi Özlem Ada Şahin'e 'Evli olmasam seni kaçırmazdım. Çok güzel kızsın' demesi nedeniyle çıktı.

Gece kulübünde yaşanan tartışmanın ardından şarkıcı Berkay taksi ile hastaneye kaldırıldı. Kısa bir süre Arda Turan ve arkadaşları da mekanı terk ederek şarkıcı Berkay'ın bulunduğu hastaneye gitti. Güvenlik kamerası görüntülerinde Arda Turan'ın belinde silah olduğu görüntülendi.

Berkay'la konuşmak için farklı bir odaya geçen Arda Turan, ünlü şarkıcıyla yaklaşık 15-20 dakika konuştular. Daha sonra Arda Turan, belinden çıkardığı silahı masaya fırlattı. Silah 2-3 kere yer değiştirerek bir el patladı.

Arda Turan-Berkay Şahin'in bugün görülen davasında, Arda Turan'a korku kaygı veya panik yaratacak şekilde silahla ateş etmek, ruhsatsız silah bulundurmak kasten yaralama suçlarından 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezası verildi. Bu suçlardan mahkeme hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

Berkay Arda Turan davasında karar çıktı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA