• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Babaya ilik bulundu sıra Ebru’da

Babaya ilik bulundu sıra Ebru’da
Giriş Tarihi: 4.10.2019

'da kızı ile birlikte aynı hastanede lösemi tedavisi gören 'in beklediği ilik bulundu. 10 Ekim'de nakli olacak olan baba Çelen, "Kızım için de umutluyum. İnşallah hastaneden birlikte el ele çıkacağız" dedi

Aydın'da kızı ile birlikte aynı zamanlarda lösemi teşhisiyle tedaviye alınan Yılmaz Çelen'e 10 Ekim'de ilik nakledilecek. Hala ilik bekleyen 18 yaşındaki Ebru Çelen, "Babam kurtulsun, ben de kurtulacağım. Kötü günler geride kalacak" diye konuştu. Aydın'da kızı Ebru Çelen ile birlikte aynı hastanede lösemi tedavisi gören Yılmaz Çelen'in beklediği ilik bulundu. 10 Ekim'de kök hücre nakli olacak olan baba Çelen, "Kızım için de umutluyum. İnşallah hastaneden birlikte el ele çıkacağız" dedi.

6 GÜNLÜK MUTLULUK

Bozdoğan ilçesinde yaşayan 18 yaşındaki Ebru Çelen'e iki yıl önce lösemi teşhisi konuldu. Hastalığın pençesinden 18 ay süren tedavi sonucunda kurtulan Çelen'in mutluluğu ise sadece 6 gün sürdü. Sağlığına kavuşmasının 6'ncı gününde Çelen, babası Yılmaz Çelen'in (42) de aynı hastalığa yakalandığını öğrendi. Büyük bir şok yaşayan Çelen'in iki ay sonra hastalığı yeniden ortaya çıktı. Yeniden aynı hastalığa yakalanan Ebru Çelen, babası Yılmaz Çelen ile birlikte Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Kızı Ebru ile baba Yılmaz Çelen'in umutlu bekleyişi, gelen müjdeli haberle sevince dönüştü

NAKİL 10 EKİM'DE

Yurt içinde kök hücre bağışında bulunan bir donörün iliği Yılmaz Çelen ile uyumlu çıktı. Uygun ilikle ilgili yapılacak tahlillerin ardından baba Çelen'e 10 Ekim'de ilik nakli yapılacak. Ebru Çelen için de daha önceden yurtdışında ilik bulunmuş ancak yapılan tahlillerde iliğin tam olarak uyum sağlamadığı tespit edilmişti. Babasının aldığı müjdeli haberle sevinen Ebru için umutlu bekleyiş sürüyor.

'İÇİMDE BURUK BİR SEVİNÇ VAR'

Yeni Asır'a duygularını dile getiren Yılmaz Çelen, "Benim için uygun bir kök hücre bulundu. 10 Ekim'de ilik nakli olacağım. Ancak içim de buruk bir sevinç var. İnanıyorum ki kızım için ilik kısa sürede bulunacak. Kızım için de umutluyum. İnşallah hastaneden birlikte el ele çıkacağız" derken kızı Ebru Çelen, "Babam kurtulsun, ben de kurtulacağım. Kötü günler geride kalacak" diye konuştu.

KAZIM YÖRÜKCE

Babaya ilik bulundu sıra Ebru’da haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN