• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'da 75 yaşındaki gaziden anlamlı destek! 'Beni harekata alın' çağrısı

'da yaşayan (75), terör örgütlerine yönelik ''na verdiğini belirterek, "Ne olur bizleri göreve çağırın. sizlerden çok rica ediyorum, beni harekata alın. Hiç olmazsa askerlerimize çay pişiririm, botlarını boyarım, yataklarını düzeltirim" dedi.

Afyonkarahisar'da 75 yaşındaki gaziden anlamlı destek! 'Beni harekata alın' çağrısı

09.10.2019, 11:26 Güncelleme Tarihi: 09.10.2019, 11:26

Terör örgütlerine yönelik planlanan 'Barış Pınarı Harekatı'na tam destek verdiklerini belirten Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı gazi İsmail Kumartaşlı, Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde 25 Nisan 1994 tarihinde şehit olan er Mehmet Sağlam'ın babası Musa Sağlam, Sivas'ta 2011 yılında şehit olan Astsubay İsmail Çınar'ın babası Mustafa Çınar ve 1974 yılında vatani görevini yaptığı sırada başlayan Kıbrıs Barış Harekatı'nın 1. ve 2. çıkarmasına gönüllü katılan ve 19 ay 1 gün askerlik yapan Kıbrıs Gazisi Tahsin Koç göreve hazır olduklarını açıkladı.


'DEVLET BİZE GÖREV VERECEK OLURSA BİZ HAZIRIZ'
Şube Başkanı Gazi İsmail Kumartaşlı, Suriye'de terör örgütlerine yönelik harekatta savaşmaya hazır olduklarını belirterek, "Şer odakları olan terör örgütleri birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalıştı. Yine bu şer odakları dış güçlerin desteğiyle ülkemizin dışında yani Suriye ve Kuzey Irak'ta birtakım faaliyetler yapmaya çalışmaktadır. Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri'miz bu hainlerin planlarını bozmaya yönelik birtakım girişim ve hazırlıklarda bulunmuşlardır. Biz 'Barış Pınarı Harekatı'na destek veriyoruz. Ülkemizin güneyindeki Suriye'de oluşmuş ve konuşlanmış olan ABD'nin destek verdiği terör örgütlerine karşı mücadele edeceğiz. Kurtuluş Savaşı'nın başladığı topraklardan tüm dünyaya haykırıyorum bir Türkiye Cumhuriyeti gazisi olarak. Biz gazi olarak yarım bıraktığımız işi şehit olarak tamamlamaya hazırız. Devletimiz bize görev verecek olursa gidip Suriye'de de savaşmaya hazırız. Allah polisimize ve güvenlik güçlerimize güç kuvvet versin" diye konuştu.


'BENİ HAREKATA ALIN'
1974 yılındaki Kıbrıs Barış Harekatı'nın 1. ve 2. çıkarmasında görev aldığını söyleyen Kıbrıs Gazisi Tahsin Koç, gazi olduğu için çok mutlu olduğunu ifade ederek, "Barış Pınarı Harekatı'na katılmak için gönüllü olarak hazırım ve bu vatana hizmet etmek istiyorum. Beni göreve çağırın. Ne olur bizleri göreve çağırın. Bizlerin elleri silah tutuyor ve bu göreve biz de katılmak istiyoruz. Bu bayrak için bu vatan için gönüllüyüz. Sayın Reisicumhurum sizlerden çok rica ediyorum beni harekata alın. Hiç olmazsa ben askerlerimize çay pişiririm, botlarını boyarım, yataklarını düzeltirim. Ben de orada görev yapmak istiyorum" diye konuştu.


'TERÖRE KARŞI SAVAŞMAYA HAZIRIZ'
Şehit babası Musa Sağlam ise (69) Barış Pınarı Harekatı'na sonuna kadar destek verdiğini belirterek, Türk askerinin yanında olduğunu söyledi. Sağlam, "Bugün de dahi bizi harekata alırlarsa bütün askerlerimizle birlikte terör örgütüyle Suriye'de ve nerede olursa olsun savaşmaya hazırız. Her zaman gönüllü olarak yardıma da hazırız" dedi.

'HER ZAMAN ŞEHİT OLMAYA HAZIRIZ'
Şehit babası Mustafa Çınar (59), terör örgütlerine yönelik TSK'nın düzenleyeceği harekatın hayırlı olmasını diledi ve şöyle konuştu: "Kınalı kuzularımıza ve Mehmetçiklerimizin ayağına Allah taş değdirmesin. Ülkemize hayırlı olsun. Bir büyüğümüzün dediği gibi 'Gerekirse biz ABD'nin ortasına karargâh kurarız.' Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin. Biz ordumuzun, ülkemizin ve devletimizin yanındayız. Her zaman şehit olmaya hazırız."

DHA

Afyonkarahisar'da 75 yaşındaki gaziden anlamlı destek! 'Beni harekata alın' çağrısı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.