• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'da 8 asırlık ağaçlardan kestane hasadı

'da 810 yaşındaki üç anıt ağaçta yetişen kestaneler hasat edildi. Kentte 810 yaşındaki üç anıt ağaçta yetişen kestanelerin hasadı, törenle yapıldı

Kütahya'da 8 asırlık ağaçlardan kestane hasadı

29.10.2019, 18:09

Kütahya'da 810 yaşındaki üç anıt ağaçta yetişen kestaneler hasat edildi.

Merkeze bağlı Kumarı Mahallesi'ndeki kestane hasadı, Vali Ömer Toraman ve Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin ile vatandaşların katılımıyla yapıldı.

Vali Toraman, törende yaptığı konuşmada, Kütahya'nın orman bakımından zengin olduğunu söyledi.

Kentin yılda ortalama 2 bin ton kestane rekoltesi olduğunu bildiren Toraman, "Tescillenmiş 139 anıt ağacımız var. İlimizin kestane ormanları ağırlıklı olarak Simav ilçemizde. Toplanan kestaneler hem Simav'ın hem de Kütahya'nın ekonomisine önemi katkı sağlıyor." dedi.

Toraman, Kumarı'daki üç kestane ağacının her birinin 810 yaşında olmasına rağmen halen meyve verdiğini, mahalle sakinlerinin topladıkları ürünü satarak gelir elde ettiğini belirtti.

Keskin de anıt ağaçlardan aldıkları tohumlardan üretecekleri fidanları gelecek sene dikeceklerini ifade etti.

AA

Kütahya'da 8 asırlık ağaçlardan kestane hasadı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA