• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Şırıngalı çikolata nedir? Şırıngalı çikolata nerelerde satılır?

Şırıngalı çikolatadan yaşanan çok ölümleri sonrası bu çikolatanın içeriği ve nerelerde satıldığı merak ediliyor. 'da ve 'da iki küçük çocuğun şırıngalı çikolatanın boğazlarına kaçması ile hayatlarını kaybetmesi 'nin gündemine oturdu. Peki şırıngalı çikolata nedir? Şırıngalı çikolata nerelerde satılır? İşte şırıngalı çikolataya dair merak edilenler...

Şırıngalı çikolata nedir? Şırıngalı çikolata nerelerde satılır?

12.12.2019, 12:09

Şırıngalı çikolata nedir? Şırıngalı çikolata nerelerde satılır? soruları en çok merak edilenler arasında yer alıyor. Ankara'da 7 yaşındaki Mert Yağız'ın ve Diyarbakır'da Umut Bilgi'nin ölümleri sonrası gözler şırıngalı çikolataya çevrildi. Peki şırıngalı çikolata nedir? Nerelerde satılır? İşte detaylar...

ŞIRINGA ÇİKOLATA NEDİR? NERELERDE SATILIR?

Şırınganın içerisinde yer alan sıvı çikolatadır. Şırıngalı çikolata birçok marka tarafından üretilmekte ve çeşitli marketler satılmaktadır. Şırıngalı çikolata aynı zamanda okul kantinlerinde de satılmaktadır.

Şırınga çikolatadan ölüm haberi ilk olarak Ankara'dan geldi. İlkokul öğrencisi Mert Yağız Köksal'ın (7) okulda fenalaşarak, hayatını kaybetti. Mert Yağız Köksal'ın çikolatanın kapağını açmaya çalışırken, kapağın soluk borusuna kaçtığı iddia ediliyor. Tarım İl Müdürlüğü söz konusu ilçede şırınga çikolatanın toplatılmasına karar verdi. Toplatma kararı henüz Türkiye genelini kapsamıyor.

Ardından bir ölüm haberi de Diyarbakır'dan geldi. Yenişehir ilçesi Seyrantepe Mahallesinde yaşayan 7 yaşındaki Umut Bilgi, 25 Kasım 2019'da okul çıkışında, okul yakınında bir marketten aldığı şırınga şeklindeki çikolatanın kapağının boğazına kaçması sonucu ambulansla Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne kaldırıldı. 9 gün yaşam mücadelesi veren 7 yaşındaki Umut Bilgi, 5 Aralık 2019 tarihinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Şırıngalı çikolata nedir? Şırıngalı çikolata nerelerde satılır? haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.