• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Tek başına başladığı yardım kampanyasını büyüterek 100 okula ulaştı

Arkadaşının sosyal medyada başlattığı kampanyadan etkilenerek yola çıkan , hayırseverlerin yardımlarını Doğu ve Güneydoğu'daki köy okullarında eğitim gören öğrencilere ulaştırıyor. Yeşim Fitöz, "Kesinlikle para ile temasımız olmuyor. Okullardan gelen istekleri hesabımızdan paylaşıyoruz. Ardından hayırseverler bize ulaşıyor. Biz de onlardan gelen kitap, kırtasiye ve kıyafetleri hazırlayarak kargo ile öğrencilere gönderiyoruz" dedi

Tek başına başladığı yardım kampanyasını büyüterek 100 okula ulaştı

25.12.2019, 13:28

İzmir'de, ihtiyaç sahibi öğrencilere önce kendi imkanlarıyla yardım eden Yeşim Fitöz, sosyal medya üzerinden büyüttüğü yardım çalışması ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'daki köy okullarında eğitim gören öğrencilere kitap, kırtasiye ve kıyafet gönderiyor.

Karşıyaka ilçesinde yaşayan, belediye çalışanı 32 yaşındaki Fitöz, 5 yıl önce çevresindeki ihtiyaç sahibi öğrencilere kitap, kırtasiye ve kıyafet desteğinde bulunmaya başladı.

Bir arkadaşının 2017'de sosyal medya üzerinden ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaşmak için başlattığı kampanyadan çok etkilenen Fitöz, çalışmalarında sosyal medyayı da kullanmaya karar verdi.

Mardin'de bir köy okulunda görevli öğretmen arkadaşının öğrencileri için istediği kitap ve kıyafetleri, açtığı sosyal hesabından paylaşan Fitöz'e, yakın çevresinden de büyük destek geldi.

Daha sonra iki arkadaşının da desteğiyle yardımlaşma hareketini büyüten Fitöz, ülke genelinde yaklaşık 100 okuldaki öğrencilere destek oldu.

"HEDEFİM DAHA ÇOK ÖĞRENCİYE ULAŞMAK"

Yeşim Fitöz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 3 kişi ile başladıkları iyilik hareketinin yüzlerce kişiye ulaştığını, maddi durumu iyi olmayan binlerce öğrenciye yardım ettiklerini söyledi.

Hayırseverlerin bu süreçte kendilerine çok destek verdiğini belirten Fitöz, "Bizim kesinlikle para ile temasımız olmuyor. Okullardan gelen istekleri sosyal medya hesabımızdan paylaşıyoruz. Ardından hayırseverler bize ulaşıyor. Biz de onlardan gelen kitap, kırtasiye ve kıyafetleri hazırlayarak kargo ile öğrencilere gönderiyoruz." dedi.

Fitöz, her şeyin devletten beklenmemesi, insanların da bütçeleri oranında mutlaka ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaşması gerektiğini ifade etti.

Ömrünün sonuna kadar sosyal medya hesabından bu çalışmayı sürdüreceğini dile getiren Fitöz, şunları kaydetti:

"Paketlerin öğrencilere ulaşmasının ardından yüzlerindeki mutluluğu öğretmenlerin çekip bana gönderdiği fotoğraflarda görüyorum. Bunları hemen hayırseverlerimizle paylaşıyorum. O öğrencilerle hiç bir araya gelmedik ama telefonla arayarak teşekkür ediyorlar. Muş'a, Diyarbakır'a, Mardin'e, Hakkari'ye davet ediyorlar. Bu şekilde gerçek mutluluğu yakaladım. Hedefim daha çok öğrenciye ulaşmak."

"ÇOCUKLARIMIZIN YÜZÜ GÜLÜNCE BİZLER DE ÇOK MUTLU OLUYORUZ"

Yardım çalışmalarında yer alan Firuz Bozaslan da Fitöz'ün iyilik hareketinin bu kadar büyüyeceğini hiç tahmin etmediğini anlattı.

Öğrencilerin yüzlerini güldürmeye gayret ettiklerini vurgulayan Bozaslan, "Türk toplumu yardımlaşmaya çok önem veriyor. Biz sadece insanların doğru kanalla ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını sağlıyoruz. Çocuklarımızın yüzü gülünce bizler de çok mutlu oluyoruz. Ne zaman bir köy okulundan istek gelse, 3 gün gibi kısa sürede ihtiyaçlarını toparlayıp, gönderiyoruz. En büyük teşekkürü İzmir'in yardımsever insanlarına gönderiyorum." diye konuştu.

AA

Tek başına başladığı yardım kampanyasını büyüterek 100 okula ulaştı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.