• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’de uçak pistten çıktı

Havalimanı, iniş sırasında pistten çıkan uçak nedeniyle uçuşlara kapatıldı. Uçağın çekilmesinin ardından akşama doğru Sabiha iç hat seferlerine açıldı.

Sabiha Gökçen’de uçak pistten çıktı

8.1.2020

İstanbul'da dün sabah saat 09.05 sıralarında Sabiha Gökçen Havalimanı'nda, Shadjah- Sabiha Gökçen seferini yapan Pegasus Havayolları'na ait Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı iniş sırasında kayarak pistten çıktı. Toprak alanda duran uçağın yolcuları, şişme kaydıraklarla uçaktan tahliye edildi.


Kısa süreli panik ve korkuya yol açan olayda can kaybı ya da yaralanma yaşanmadı. Sabiha Gökçen bu olayın ardından geçici olarak uçuşlara kapatıldı ve seyahat edemeyen yolcular için İstanbul Havalimanı'ndan ek seferler konuldu. Pistten çıkan uçağın yolcuları da Paris'e İstanbul Havalimanı'ndan gitti. Pistten çıkan uçağın çekilmesinin ardından akşama doğru Sabiha Gökçen Havalimanı iç hat seferlerine yeniden açıldı. Ayrıca İstanbul'u etkisi altına alan şiddetli fırtına, dün Atatürk Havalimanı'nda da bazı seferlerin kısmi olarak iptal edilmesine yol açarken, ilerleyen saatlerde uçuş trafiği normale döndü.

Sabiha Gökçen’de uçak pistten çıktı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.