• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Başkan Soyer’den otogar çıkışı: için utanç vesilesi!

Otogarı'nın halinin 'Utanç vesilesi' olduğunu ifade eden Başkanı , yeni bir proje için hazırlık yaptıklarını söyledi.

Başkan Soyer’den otogar çıkışı: İzmir için utanç vesilesi!
Giriş Tarihi: 11.1.2020
İzmir Otogarı'nın halinin 'Utanç vesilesi' olduğunu ifade eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, yeni bir proje için hazırlık yaptıklarını söyledi. Soyer, "Türkiye'de artık böyle otogar kalmadı. Otogar İzmir için utanç vesilesi... Ne yazık ki eskiden yapılmış bir sözleşme var. Bakımsız, özensiz. Her türlü yasal zorunluluğu yerine getirip her tedbiri alıyoruz. Bir yandan da modern bir proje hazırlattık. İhaleye çıkacağız. İzmir'e yepyeni bir otogar kazandıracağız" dedi. İzmir'in en büyük sorununun ulaşım olduğunu dile getiren Soyer, "Çözmek için alarm durumundayız" ifadelerini kullandı. Soyer, "3 battı çıktı ihalesine çıkacağız. Özellikle Alsancak Garı önünde bir yeşil alan ortaya çıkacak. Kent yeni bir meydan kazanacak. Orada yaşanan sıkışıklık tarihe karışacak. Ulaşım Master Planı çok titiz çalışılmış bilimsel güçlü bir yol haritası. Biz ona sıkı sıkıya bağlıyız. Öyle olunca hata yapmıyoruz" diye konuştu. Deniz ulaşımını güçlendirmek için 2 yeni feribot getirileceğini söyleyen Soyer, bisiklet güzergahını 60-70 kilometreden 200 kilometreye çıkaracaklarını söyledi.

Başkan Soyer’den otogar çıkışı: İzmir için utanç vesilesi! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA