• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Dilvin’in ailesinden hastaneye dava

Dilvin’in ailesinden hastaneye dava
Giriş Tarihi: 15.1.2020
Aydın Nazilli'de karın ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede hayatını kaybeden 13 yaşındaki Dilvin Ak'ın ailesi kızlarının ölümünden sorumlu tuttukları hastaneden davacı oldu. Nazilli'de 8. sınıf öğrencisi Dilvin Ak'ın ölümüyle yasa boğulan anne Fadime Akoğlu ile dede Servet Akoğlu, adliyeye giderek avukatları Safa Bağış aracılığıyla suç duyurusu dilekçelerini savcılığa sundu.

ÜST ÜSTE SERUMLAR
Dilvin'in ölümünde ihmaller zinciri olduğunu söyleyen ailenin avukatı Bağış, "Dilvin'in hayatını kaybettiği olayda hastane gerekli özeni göstermemiştir. Dilvin'in tahlilleri temiz çıkmasına rağmen, teşhis konmaksızın kızımıza müdahale uygulanıyor. Defalarca serum yapılıyor. 18 yaşından küçüklere yapılmaması gereken bir iğne de vurulmuş" dedi. Acılı anne Akoğlu sorumluluğu bulunanların cezalandırılmasını istediğini belirtti.

KAZIM YÖRÜKCE

Dilvin’in ailesinden hastaneye dava haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN