• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Tekne çarptı eroin göründü!

Tekne çarptı eroin göründü!
Giriş Tarihi: 18.10.2020

Arnavut mafyasının sürat teknesi ile Türkiye'ye sokmaya çalıştığı 6 milyon Euro değerindeki 1 ton uyuşturucuyu taşıyan tekne Ege'de kayalıklara çarparak battı. Arnavut mafyası 1 ton uyuşturucu ve tekneyi bırakarak kayıplara karıştı.

MAFYA TAKİBE ALINDI
Arnavutluk'un Avlona kentinden yüksek hızlı bir sürat botu ile Türkiye'ye getirilmesi planlanan uyuşturucu ihbarı İnterpol'u harekete geçirdi. İtalya, Arnavutluk ve Yunanistan güvenlik güçleri ortak hareket ederek uyuşturucu mafyasının hareketlerini takibe aldı.

KARANLIKTA KAYBOLDU
Sahil Güvenlik ekiplerinin havadan ve denizden takibe aldığı tekne Yunanistan'ın Moria Yarımadası açıklarındaki Kiritha adasından yönünü Türkiye'ye çevirdiği sırada operasyon başlatıldı. Yunanistan üzerinden Türkiye'ye ulaştırılması planlanan uyuşturucu taşıyan yüksek süratli tekne gece karanlığında kayboldu. 3 gün sonra balıkçılar, aranan teknenin Kiritha adası yakınlarındaki kayalıklara çarparak battığını ihbar etti. Yapılan aramada piyasa değeri 6 milyon Euro olan bir ton uyuşturucu ele geçirildi. Olayla ilgili 2 kişi gözaltına alındı.

ADEM ÜLKER

Tekne çarptı eroin göründü! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA