• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kafe ve restoranların açılış tarihi belli oldu mu?

vaka sayılarının artması ile birlikte alınan önlemlerden biri de lokanta, kafe ve restoranların kapatılması oldu. Vatandaşlar ve esnar kafe ve restoranların açılacağı tarihi merakla bekliyor. Kabine toplantısının ardından Başkan Erdoğan kısıtlamalara yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Peki kafe ve restoranların açılış tarihi belli oldu mu? İşte detaylar...

Kafe ve restoranların açılış tarihi belli oldu mu?

13.01.2021, 12:05

Kafe ve restoranlar ne zaman açılacak? Açılış tarihi belli oldu mu? soruları vatandaşlar tarafından yoğun olarak araştırılıyor. Koronvirüs vaka sayılarının artması ile birlikte sokak kısıtlamasının yanısıra kafe ve restoranlar da kapatılmıştı. Peki lokanta, kafe ve restoranların açılış tarihi belli oldu mu? İşte detaylar...

KAFELER, LOKANTALAR VE RESTORANLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Hafta içi akşam ve hafta sonu uygulanan sokak kısıtlamalarda paket servis ile hizmet verebilen, kısıtlamanın olmadığı anlarda ise gel al hizmeti veren lokantalar ve restoranlar, kısıtlamaların kalkmasıyla birlikte yeniden mekanlarını açabilecek.

11 Ocak tarihli Kabine Toplantısının ardından açıklama yapan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, aşılamanın bu hafta içi başlayacağını ve kısıtlamaların da kademeli olarak kalkacağını ifade etti.

KAFELER, RESTORANLAR SAAT KAÇA KADAR ÇALIŞIYOR?

İçişleri Bakanlığı'dan 20 Kasım'da başlayan yeni tedbirlerle ilgili daha önce yayımlanan genelgede şu ifadeler kullanılmıştı;

Restoran, lokanta, pastane, kafe, kafeterya gibi yeme içme yerleri 10.00-20.00 saatlerinde sadece paket servis veya "gel-al" hizmeti verecek şekilde açık olabilecek.

Restoran, lokanta veya online yemek sipariş firmalarınca saat 20.00'den sonra sadece telefonla ya da online sipariş üzerine paket servis hizmeti verilebilecek.

Kafe ve restoranların açılış tarihi belli oldu mu? haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.