• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Pandemi dolandırıcılarına dikkat! İş vaadiyle tuzağa düşmeyin

İnternet üzerinden vatandaşları tuzağa düşürerek kişisel verileri ele geçirmenin ve para çarpmanın yollarını arayan dolandırıcıların son taktiği, pandemi döneminde evden çalışmayı da vaat eden sahte iş ilanları oldu.

Pandemi dolandırıcılarına dikkat! İş vaadiyle tuzağa düşmeyin

23.2.2021

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Kutluhan Erol, pandemi döneminde evde ve internette geçirilen sürenin artmasını fırsat bilen dolandırıcıların, e-mail ya da sosyal medya üzerinden iş teklifleri yapabildiğini belirterek vatandaşları uyardı.

'KİŞİSEL BİLGİ İSTERLER'

Dr. Kutluhan Erol, "İş arayan ya da kendisine cazip bir teklif yapıldığını gören kişiler, umuda kapılarak kişisel verilerini daha rahat paylaşabiliyor. Dolandırıcılar da bunu fırsata çevirip iş vaadiyle kandırarak, kişisel bilgileri içeren videolar talep edebilir, hatta sözde mülakat bile yapabilir. Yüksek maaş ve kısa sürede işe girmeyi vaat eden ilanlara karşı dikkatli olunmalı" diye konuştu.

Pandemi dolandırıcılarına dikkat! İş vaadiyle tuzağa düşmeyin haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.