• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Kılıçdaroğlu afet uzmanı gibi ahkam kesiyor’

‘Kılıçdaroğlu afet uzmanı gibi ahkam kesiyor’

2.8.2021

TÜRKİYE yangınlarla mücadeleye odaklanmışken, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da yaptığı açıklamalarla tepki çekti. İlk önce yangınla mücadele çalışmalarını eleştiren Kılıçdaroğlu, ardından Başkan Erdoğan'ın imzasıyla yürürlüğe giren kanun değişikliğine tepki gösterdi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kılıçdaroğlu'nun eleştirilerine cevap verdi. Ana muhalefet partisinin dayanışma ruhuna kast ettiğini ifade eden Varank, "Kılıçdaroğlu afet uzmanı gibi ahkam kesiyor. Afet bölgesinde canlarıyla mücadele eden vatandaşlara moral vereceğine acılardan siyaset devşiriyor. Bunlara rağmen biz birlik ve beraberlikten asla vazgeçmeyeceğiz" diye konuştu.

'YALANCI, AHLAKSIZ'

KILIÇDAROĞLU'NUN kanun değişikliği ile ilgili iddialarına bir cevap da AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ'dan geldi. Dağ, Kılıçdaroğlu'nun yaptığı paylaşımı etiketleyerek, "Hem yalancı hem ahlaksızsın!" dedi. CHP'li Tuncay Özkan'ın ise bunun üzerine Hamza Dağ'a hakaret ettiği görüldü.

‘Kılıçdaroğlu afet uzmanı gibi ahkam kesiyor’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.