• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Aşısız isçiye test sartı bugün basladı

Aşısız isçiye test sartı bugün basladı

6.9.2021

ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, salgınla mücadele sürecinde iş sağlığı ve güvenliğine yönelik tedbirleri en üst düzeye çıkardı. Buna göre aşı olmayan işçilerden bugün itibariyle zorunlu olarak haftada bir kez PCR testi yaptırmaları işyeri, işveren tarafından istenebilecek, test sonuçları gerekli işlemler yapılmak üzere işyerinde kayıt altında tutulacak. Mevcut iş sağlığı ve güvenliği mevzuatında aşı konusunda bir sorumluluk, zorunluluk bulunmuyor. Ancak, işveren bütün personelini salgına karşı korumakla yükümlü olduğu için PCR testini zorunlu tutma hakkına sahip. Aşı olmayan çalışanlar PCR testini devlet hastanelerinde ve PCR testi alan sağlık kurumlarında verebilecek. PCR testi kiti bulunan şirketlerde alınan testler de geçerli olacak. Sonuçlar işverence kayıt altına alınacak.

HAZAL ATEŞ

Aşısız isçiye test sartı bugün basladı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.