• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C
Sinemanın en cazip hali ÇAĞRI ZORER Sinemanın en cazip hali cagri.zorer@yeniasir.com.tr Tüm yazıları
Giriş Tarihi: 10.10.2018, 00:00
Teknolojinin evlere girmesi ile sinema salonlarına ilgi azaldı. İlgiyi geri kazanmak isteyen işletmeler de daha konforlu salonlar, özel yiyecek ve içecek seçenekleri, 4DX ve IMAX gibi teknolojileri hizmetlerine ekliyor

CİNEPOLİS LUXURY, AMERİKA

Kaliforniya'da bulanan Cinepolis Luxury, adından da anlaşılacağı gibi lüks bir sinema deneyimi sunuyor. Adeta uçakların birinci sınıfında görebileceğiniz kalitede hizmet veren salonda, arkaya yatabilen deri koltuklar, her koltukta bulunan lambalar ve özel yiyecek, içecek servisi alabileceğiniz hizmetlerden yalnızca birkaçını oluşturuyor. Salonlar aynı zamanda iş toplantıları ve konferansları için de kullanılabiliyor.

URANİA NATİONAL FİLM, MACARİSTAN

Macaristan'ın en önemli turistik noktalarından biri olan Urania National Film, 1800'lü yıllarda gece kulübü olması için inşa edilmiş ve 1899 yılında sinemaya çevrilmiş. 200 yılık yapı, günümüze kadar sayısız konsere, tiyatro oyununa, operaya ve elbette sinema gösterimine ev sahipliği yapmış durumda.

BUSAN CİNEMA CENTER, GÜNEY KORE

Busan Cinema Center'daki koltukları plastikten olsa da sinemanın asıl özelliği kapasitesi. Güney Kore'de bulunan sinema, aynı anda 4.000 kişiyi ağırlayabiliyor. Ön cephesindeki ışıklandırma sistemiyle görenleri kendine hayran bırakan yapı, dünyanın en uzun çıkma çatısıyla Guinness Rekorlar Kitabı'na girerek dikkat çekmişti.

CİNETECA DE MADRİD, İSPANYA

Cineteca de Madrid'in en dikkat çeken özelliği, film izlemek için ideal atmosfere sahip bir iç mimariyle dizayn edilmiş olması ve göz alıcı ışıklandırmalarıyla misafirlerine büyülü bir ortam sunması.
Sinemanın gösterim takviminde bolca belgesel, bağımsız film ve sinema tarihinin en önemli klasik filmleri de yer alıyor.

RAJ MANDİR CİNEMA, HİNDİSTAN

Hindistan'dakİ Raj Mandir Cinema, dünya sinema salonları arasında çok özel bir yere sahip. Hindu kültüründen esinlenen iç mimarisiyle ünlü olan sinemanın en önemli özelliği, perdede gördüğünüz görüntüye göre değişen aromalı havalandırma sistemi. Burası, yalnızca görme ve duyma değil, tüm duyularınıza hitap ediyor.

ALAMO DRAFTHOUSE AMERİKA

Alamo Drafthouse dünyadaki tüm salonlardan farklı bir konsept sunuyor.
Klasik salonlarından yola çıkan firma yetkilileri, modern salonların hizmetlerini sunuyor. İzlediğiniz filmin temasına ait yiyecekler ve filmle alakalı kostümlerin izleyicilere sunulması, sinemaseverleri heyecanlandırıyor. Ayrıca salonda rahatsız olduğunuz bir durum varsa, koltuğunuzdaki düğmeyle sinema görevlisini çağırıp şikayet edebiliyorsunuz.

GÜNÜN YAZARLARI
BİZE ULAŞIN